0216 445 26 26

ELEGANT RUSYA_flx

ELEGANT RUSYA_flx
Açıklama :

St Petersburg Moscova

Gezilecek Yerler :

St. Petersburg - Moskova

Kalkış Noktaları :

Sabiha Gökçen Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

5 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

27 Aralık

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İstanbul - Moskova

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile gerçekleşecek Moskova uçuşumuzun ardından, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Panoramik şehir turu ile programımıza başlıyoruz. Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Kathedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün: Moskova

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Misafirlerimiz ile Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı turu. Sanat galerilerini kıskandıran resimler, motifler ve mozaikler ile süslü istasyonları ziyaret edebilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadarak, kendilerini hayatın akışına kaptırmış yerel halkı izleyebilirsiniz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir. Ardından büyük ozan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi misafirlerimiz ile Kremlin turu. XII.yy.’da yaptırılan Moskova’nın yansıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün: Moskova - St Petersburg

Güne otelimizde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra, çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve St. Petersburg’a yapacağımız yolculuk için tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren ile St. Petersburg’a hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Çarlık Rusya’sının başkenti, Bolşevik iktidarının Leningrad’ı, saraylarla, kanallarla ve köprülerle süslü St. Petersburg şehir turu için hareket ediyoruz. Petersburg’un Champs Elysees’si Nevsky Prospect, Kışlık Sarayın yer aldığı ve 1905 yılında ilk Rus devriminin başladığı Saray Meydanı ve burada yer alan dünyanın en büyük sanat koleksiyonuna sahip olan Hermitage Müzesi, devrimin sembolü Aurora Kruvazörü, Eski Liman fenerleri, Peter & Paul Fortress Katedrali panoramik olarak görüyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

4. Gün: St Petersburg

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Misafirlerimiz ile Petergoff Sarayı ve Parkı turu. Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saray, Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi serbest zaman. Misafirlerimiz ile Hermitage Sarayı ve Müzesi turu. Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Yapacağımız büyüleyici gezinin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün: St Petersburg

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Misafirlerimiz ile Pushkin Kasabası & Ekaterina Sarayı & Kazan Katedrali turu. XVIII.yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin’in eğitim gördüğü okul da yer alıyor, sonrasında Neva Nehri tekne turu. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. Gün: St Petersburg - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra uçak saatine bağlı olarak alışveriş ve gezme imkânı. Ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

***Tekne Turları + Müze + Ören Yeri + Kulaklık + Lokal Rehber***

Kişi başı 150€ - Tur esnasında rehberimize ödenecektir

 

Daha Fazla Bilgi yada Kendi Tatilinizi Yaratmak İçin
Türkiye`nin Her Yerinden
Siz Hayal Edin,Biz Gerçekleştirelim

Aklınızda Ne varsa Neo Turda,İsterseniz Biz Sizi Arayalım Tıklayınız ve Formu Doldurunuz.

RUSYA TURLARI YURT DIŞI TURLARI YILBAŞI TURLARI

7. Gün: UÇAK BİLGİLERİ

Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
Rusya Ülke Girişinde PCR testi istenmektedir. Rusya vatandaşları hariç seyahat edecek tüm misafirlerin varış itibari ile 0-72 (3 gün) saat içerisinde Rusça veya İngilizce olarak alınmış negatif PCR testi olmalıdır. Uçak içerisinde dağıtılacak olan Sağlık Bilgi Formu'nun doldurulması gerekmektedir.

Türkiye Ülke girişten en az 14 gün önce aşı yaptırdıklarına veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere son altı ay içinde COVID-19 hastalığını geçirdiklerine dair ilgili ülke resmi otoriteleri tarafından düzenlenmiş belgeleri/sertifikaları ilk çıkış noktalarında ibraz etmeleri beklenmektedir.

Bu kişilerden ayrıca negatif sonuçlu PCR/hızlı antijen test raporu ibrazı talep edilmeyecek olup, bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Aşı sertifikasının veya COVID-19 hastalığını geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda, girişten en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten en fazla 48 saat önce yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir.

Müze girişleri için Ülkenin Covid-19 prosedürleri geçerli olacaktır.

***PC386 SAW-DME 11:35-14:35

***PC397 LED-SAW 14:25-18:10


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) - Moskova (DME) gidiş - St. Petersburg (LED)-İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti;
Havalimanı vergileri
3* & 4* otellerde 5 gece oda & kahvaltı konaklama
Alan-otel-alan transferleri
Moskova-St. Petersburg arası Hızlı tren ile transfer
Panoramik Moskova ve St. Petersburg şehir turu
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel vergileri 
Turist şehir vergileri
TURSAB mesleki sorumluluk sigortası,seyahat sağlık sigortası

İç hat bağlantı bileti
Rusya vize ücreti, servis bedeli 150 euro
Öğle ve akşam yemekleri
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Müze ve ören yerleri girişleri
Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
27.12.20223* 4* Oteller824,00 €1.024,00 € 824,00 €-Taksitler »

Kalkış Tarihleri

27 Aralık

Kalkış Noktaları

Sabiha Gökçen Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

{{GALERI}}

ELEGANT İTALYA flx
03.10.2022
624,00 EUR
'den itibaren...
924,00 EUR
'den itibaren...
774,00 EUR
'den itibaren...
372,00 EUR
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 0216 445 26 26 Fax 0212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

0216 445 26 26