0216 445 26 26

ELEGANT İBERYA Turu _ flx

ELEGANT İBERYA Turu _ flx
Açıklama :

İspanya Portekiz 7 gece ekstra turlar dahil

Gezilecek Yerler :

Madrid (1) & Toledo & Caseres & Lizbon (2) Sintra & Cascais & Estoril & Sevilla Kurtuba Camii & Cordoba (1) & Al Hamra & Granada & Cartagena (1) Valencia & Girona & Figueras & Dali Müzesi & Barcelona (2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Sabiha Gökçen

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – MADRİD

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Madrid’e gerçekleşecek uçuşumuzun ardından, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Panoramik şehir turu ile programımız başlıyor.  Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

PC1099 SAW-MAD 10:10-12:45 

2. Gün: MADRİD – TOLEDO – CASERES – LİZBON

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltısı sonrası Toledo'ya hareket. M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şövalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en büyük nehri olan Tako şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Ortaçağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişotun yazarı Servantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Casares’e hareket M.Ö 25 yılında Romalılar tarafından kurulan, 2015 yılında İspanya’nın Gastronomi başkenti seçilen ortaçağ kenti Caceres panoramik şehir turu. Bazı kaynaklarda 'ölmeden önce görülmesi gereken 1000 yer' arasında gösterilen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan bu şehirde 12. YY.’ dan kalma Emevi surları ve saraylarını görme fırsatı bulacaksınız.Tur bitiminde Lizbon otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün: LİZBON – SİNTRA – CASCAİS – ESTORİL

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ardından panoramik Lizbon şehir turu; şehir turumuzda; Rossio Meydanı, St. Georges Kalesi’nin bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama semti, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı ve Santa Justa Asansörü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası  Sintra & Cascais & Estoril  turu. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca, Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabası ve Estoril, iki katlı beyaz evleri ve sarmaşıklar ile sarılmış tarihi surları olan Obidos görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Lizbon otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün: LİZBON – SEVİLLA – CORDOBA

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ardından panoramik şehir turu için Sevilla’ya hareket ediyoruz. Sevilla turumuzda göreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası Cordoba’ya hareket ve varışımıza istinaden Roma İmparatorluğu döneminde kurulan, 10.yy.’da İslam devleti himayesinde Avrupa'nın en büyük şehri olan Cordoba' yı keşfediyoruz. Burada görülecek yerler arasında Alcazar De Los Reyes Cristianos, Roma köprüsü yer almaktadır. Şehir turundan sonra Kurtuba Camii-Mezquita görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde

5. Gün: CORDOBA – GRANADA – CARTAGENA

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Granada’ya hareket, varış ve ardından panoramik şehir turu. Tarihi Endülüs/Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla ve  Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası  Al Hambra Sarayı; Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan saray görülecektir (Harem girişi hariç). Tur sonrası Cartegena’ya hareket ve panoramik şehir turu; Cartagena turumuzda ,2000 yıllık bir geçmişe sahip olan ve Kartacalılar tarafından kurulan sonra Romalılar tarafından fethedilen ve bir dönem ise Arap yönetiminde bulunan bu eski ve yeni medeniyet şehrinde göreceğimiz yerler arasında, Cervantes’in Evi, Cartagena Belediye binası, Roma Amfitiyatro ve Katedral kalıntıları, Cartagena Tren Garı, Cartagena Katedrali. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde

6. Gün: CARTAGENA – VALENCIA – BARCELONA

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Valencia’ya hareket ve panoramik şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Tur sonrası Barcelona’ya hareket ve otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7. Gün: BARCELONA – GİRONA – FİGUERAS – DALİ MÜZESİ

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından panoramik Barcelona şehir turu yapıyoruz. Turumuz da Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Girona & Figueras & Dali Müzesi turu. katılma imkanı, turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur bitiminde Barcelona otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8. Gün: BARCELONA – İSTANBUL

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından panoramik Madrid şehir turu için hareket ediyoruz. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

PC1092 BCN-SAW  12:45-18:20

9. Gün: Otel Bilgileri

ÖRNEK OTELLER VB.

MADRİD

(şehir dışı)

LİZBON

(şehir dışı)  

CORDOBA

(şehir dışı)

CARTAGENA

(şehir dışı)

BARCELONA

(şehir dışı)

4****Holiday Inn

3***H.I.E.

3***Hotel Londres

4****Hotel Praia Mar

4* Hotel Abetos del Maestre

3* Hotel don gonzalo

3* El Curra Hotel Murcia

3* Hotel Churra Vistalegre

3***Holiday Inn

3***H2 San Cugat

10. Gün: Önemli Notlar

*** Lokal Rehber + Müze Girişleri (Dali Müzesi, Al Hambra Sarayı ve Kurtuba Cami) + Kulaklık Audio Sistem*** Kişi başı 95€
***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***
 

Fado Gecesi’ne katılma imkanı (yemekli) tavsiye edilen fiyat 75 Euro.
Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı tavsiye edilen fiyat 55 Euro
Tur esnasında rehberinize sorunuz.

Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.

Verilen oteller, örnek otellerdir. Konaklayacağınız/kesinleşen otelleri gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (SAW)-Madrid (MAD) gidiş, Barcelona (BCN)-İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
3*&4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama
Alan-otel-alan transferleri
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
Programda belirtilen panoramik şehir turları
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel vergileri
Turist şehir vergileri
TURSAB mesleki sorumluluk,seyahat sağlık  sigortası

 

Vize ücreti, servis bedeli 150 euro
Öğle ve akşam yemekleri
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri (95 Euro)
Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)

 

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Sabiha Gökçen

FOTOĞRAF GALERİSİ

{{GALERI}}

655 EUR
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 0216 445 26 26 Fax 0212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

0216 445 26 26