0216 445 26 26

MEGA ORTA AVRUPA Turu _ flyx

MEGA ORTA AVRUPA Turu _ flyx
Açıklama :

MEGA ORTA AVRUPA Turu _ flyx

Gezilecek Yerler :

Budapeşte (2) – Bratislava – Viyana (1) – Salzburg – Münih (1) – Rothenburg (Romantik Yol) – Leipzig (1) – Berlin – Prag (2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Sabiha GökçenHavalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

15, 25 Ekim

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – BUDAPEŞTE – (Budapeşte Gece Turu)

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC331 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.30 da Budapeşte ye uçuyoruz. Yerel saat ile 12.40 da Budapeşte ye varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımızla, Budapeşte şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. Budapeştenin en önemli tarihi ve simge yapılarını keşfedeceğimiz panoramik şehir turumuzda, şehrin en popüler yerleri Castel District te (Kale Bulvarı) yapacağımız yürüyüş sırasında Kraliyet Sarayı, orta çağ evlerini görecek, Balıkçı tabyası ‘’Fisherman Bastion’’ dan şehrin en güzel manzarasını izleyecek, büyük Matthias Kilisesini görüp, şehrin nefes kesen kalesine ev sahipliği yapan Gellert Tepesi ve sonrasında, ünlü Devlet Operası, görkemli Parlamento binası, Aziz Stephen Bazilikası nı panoramik olarak göreceğiz. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, Budapeşte yi bir kez de gece ışıkları ile göreceğimiz ve keşfedeceğimiz, ekstra düzenlenecek olan Budapeşte Gece Turu (20 Euro) programımıza katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

2. Gün: BUDAPEŞTE – (Macar Kombi ve Budapeşte Tuna Nehri Tekne Turu) – (Çigan Gecesi)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Macar Kombi ve Budapeşte Tuna Nehri Tekne Turuna (65 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısında eşşiz manzarası ile bizleri bir masalsı yolculuğa çıkaracak sanatçıları ile ünlü Szentendreyi ziyaret ediyor ve devamında termal bir şehir olan Visegradda görkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz. Ardından Güney Slovakya kesiminde Macaristan sınırında bulunan Parkany şehrini görüp, yine Türk tarihinde ‘’Çiğer Delen’’ olarak bilinen bu sempatik şehirde mola veriyor, son olarak da Osmanlı tarihi için önemli bölgelerden biri olan Estergon ve Estergon Kalesini ziyaret ederek turumuzu tamamlıyor ve Budapeşte şehir merkezine dönüyoruz. Turumuzun devamında Tuna Nehri üzerinde, 1 içecek ikramı eşliğinde unutulmaz bir tekne turu bizleri bekliyor olacak. Tekne turu sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan, yemek ve lokal içeceklerin dahil olduğu Çigan Gecesi programımıza (50 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacak, eğlenceli bir akşam geçirebileceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer.

3. Gün: BUDAPEŞTE – BRATİSLAVA – VİYANA – (Viyana Panorama ve Grinzing Turu)

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Bratislava ya doğru hareket ediyoruz. Yakın tarihte yaklaşık 500 sene boyunca Macaristan a başkentlik yapan ve günümüzde Slovakya nın başkenti olan Bratislava, birçok Avrupa şehrinin aksine geleneksel yapısını korumayı başarabilmiştir ve bu özelliğini gerek mimari yapısında gerek kültüründe gerekse mutfak lezzetlerinde göstermektedir. Arnavut kaldırımlı ara sokakların birleşiminden oluşan eski şehir merkezi ve şehri ikiye bölen Tuna Nehri boyunca gerçekleştireceğimiz Bratislava turumuz sonrasında Viyana ya doğru yola çıkıyoruz. Viyanaya varışımızla birlikte panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Avusturya nın başkenti olması yanında Avrupa nın en önemli kültür, politika ve sanat merkezlerinden biri olan Viyana, tarih boyunca birçok imparatorluğa başkentlik yapmış olması ve avantajlı coğrafi konumu sebebi ile birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Bu sayede saraylar, katedraller ve tarihi binalar niceliği açısından oldukça zengin olan Viyana da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Üniversite, Parlamento, Opera Binası, Viyana Tiyatrosu, Prater, Hofburg ve müzeler bölgesi, Karlsplatz, Ring Strasse, Kärntner Strasse ve alışveriş severlerin uğrak noktası Mariahilfer Strasse başlıca görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Viyana Panorama ve Grinzing Turu na (25 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak, Viyananın en güzel manzarasına sahip, şehrin tüm güzelliğini görerek fotoğraflayabileceğimiz Kahlenberg Tepesi ne çıkıyoruz. Viyana kuşatması sırasında Osmanlı Ordularının yenilgi aldığı meydan muharebesinin de gerçekleştiği Kahlenberg Tepesi nde vereceğimiz serbest zaman ardından turumuzun ikinci kısmını oluşturan Grinzinge gideceğiz. Daracık sokaklarında çiçekler ile bezenmiş iki katlı şirin evleri, yemyeşil bahçeleri ve üzüm bağları ile ünlü Grinzing kasabasına gerçekleştireceğimiz bu ziyarette birbirinden güzel dekore edilmiş şarap evleri ve restaurantlarda alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman vereceğiz. Tur sonrası otelimize transfer.

6. Gün: LEİPZİG – BERLİN – (Dresden Turu) – PRAG

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Berlin e doğru hareket ediyoruz. Avrupa Kültür Başkentlerinden bir tanesi olma özelliğini de elinde bulunduran Berlinde yapacağımız panoramik şehir turu esnasında, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasındadır. Doğu Berlin 'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendarmenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında Berlinde alışveriş ve çevre gezisi için verilecek serbest zamanın ardından Prag a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Dresden Turu (35 Euro) düzenliyoruz. Geçmişi M.Ö. 7500 e kadar uzanan ve Elbe Nehri kıyısında konumu ve Saksonya Eyaleti nin kalbi sayılan Dresden, Barok mimarinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. 2. Dünya Savaşı sırasında fazlasıyla hasar almasına rağmen kısa sürede birçok tarihi simgesi tekrar ayağa kaldırılan şehir, günümüzde Almanya nın en önemli teknoloji merkezi konumundadır. Dresden de gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Frauenkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Dresden turu sonrasında Prag daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

7. Gün: PRAG – (Prag Şaheserleri & Karlovy Vary & Akşam Yemekli Prag Vltava Tekne Turu)

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimizin ekstra olarak katılabilecekleri Prag Şaheserleri & Karlovy Vary ve Akşam Yemekli Prag Vltava Nehri Tekne Turu nu (85 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda ilk olarak, 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak yeri olmuş dönemin en meşhur kentlerinden Karlovy Varynin eşsiz doğası içinde yan yana inşa edilmiş onlarca sarayı, ATATÜRK’ün 1918 yılında kaldığı oteli, Dvorak’ın, Mozart’ın, Göethenin, Beethovenin, Puşkinin ve Rus Çarı büyük Petronun evlerini görecek; 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalardan alışveriş yapmak imkanı bulacaksınız. Karlovy Vary turu sonrasında Prag şehir merkezine dönecek ve Prag Şaheserleri turumuzu düzenleyeceğiz. Turumuza dünyanın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi ile başlıyoruz. Prag Kalesi gezimiz esnasında, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olan St. Vitus Katedrali, The Royal Palace (Eski Kraliyet Sarayı) ve birbirinden güzel Kraliyet Saray Avluları görülecek yerler arasındadır. Prag’ın en eski mahallelerinden olan Mala Strana (Azınlıklar Bölgesi), yine Mala Strana da bulunan ve Beatlesin efsanevi solisti John Lennon ‘ın anısını koruyan ve üzerinde şarkı sözleri ile çeşitli grafitilerin yer aldığı Lennon Duvarı, dünyanın en eski köprülerinden Charles Köprüsü,  Wenceslas Meydanı (Yeni Şehir Meydanı), eski şehrin tarihi giriş kapısı olan Powder Gate Tower ve eski kent ile çevrelenmiş Yahudi Mahallesi (Ghetto) Jewish Quarter turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası, kanalları ile ünlü Vltava Nehri üzerinde 1 adet lokal içeceğin servis edileceği müzikli akşam yemeği alacağımız tekne gezimizi düzenleyeceğiz. Prag’ın tüm güzelliğini akşam ışıkları ile izleyeceğimiz bu keyifli tekne gezisiyle birlikte turumuzu tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz.

8. Gün: PRAG – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Prag şehir turumuz esnasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag’ı Bohemia'nın başkenti yapmış Kral IV. Charles adına yapılmış olan eski şehir meydanı ve dünyanın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası sunulacak serbest zaman ardından rehberimizin belirteceği saatte İstanbul uçuşumuz için Prag Havalimanı ‘na hareket ediyoruz. Bilet, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC302 sefer sayılı uçuşu ile 16.15 de İstanbula hareket ediyoruz. TSİ 19.50 de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Budapeşte / Prag – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transferler,
Budapeşte, Bratislava, Viyana, Salzburg, Münih, Rothenburg, Berlin, Prag  panoramik şehir turları,çevre gezileri
Türkçe rehberlik hizmetleri.
TURSAB Mesleki Sorumluluk & seyahat sağlık Sigortası

Schengen Vizesi ücreti ve servis bedeli (150 Euro),
Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
Müze ve ören yerleri girişleri,
(Tur hareket tarihinden 15 gün öncesine kadar koşulsuz & şartsız iade güvencesidir. Rezervasyon anında alınmalıdır. Sadece paket tur bedeli için geçerlidir)
Yerel otoriteler tarafından talep edilmesi halinde Covid-19 PCR testleri
Şoför bahşişleri (Kişi Başı 5 Euro.Bahşiş otobüs soförü için gezi sonunda toplanacaktır).

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
15.10.20223* 4* Oteller574,00 €784,00 € 574,00 €-Taksitler »
25.10.20223* 4* Oteller524,00 €734,00 € 524,00 €-Taksitler »

Kalkış Tarihleri

15, 25 Ekim

Kalkış Noktaları

İstanbul Sabiha GökçenHavalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

{{GALERI}}

924,00 EUR
'den itibaren...
ELEGANT İTALYA flx
03.10.2022
624,00 EUR
'den itibaren...
774,00 EUR
'den itibaren...
372,00 EUR
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 0216 445 26 26 Fax 0212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

0216 445 26 26