ST PETERSBURG MOSKOVA THY 2507

ST PETERSBURG MOSKOVA THY 2507
Açıklama :

Moskova St Petersburg

Gezilecek Yerler :

Moskova - St Petersburg

Kalkış Noktaları :

İstanbul Atatürk Hava Limanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece /

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İstanbul - Moskova

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.30’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 413 sefer sayılı uçuşu ile 08.30’da Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 12.20’da Moskova’ya varış ve karşılanma. Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, Bosoi Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Moskova

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı turuna katılabilirler. (35 Euro). Turumuz hemen hemen tüm Dünya’nın en güzel dekore edilmiş metrosu olarak kabul ettiği Moskova Metrosu gezisi ile başlıyor. Her gün milyonlarca kişinin taşındığı bu sanat harikası metro 1931 yılında inşa edilmeye başlanmış olup, günümüze kadar uzanmıştır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Kremlin turuna katılabilir (50 Euro). 12. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanısıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ünlü Godunov Restaurantta ekstra olarak düzenlenecek akşam yemeğine katılabilirler. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Radisson Cruise yatları ile Moskova Nehri  yat turuna katılabilirler. (45 Euro). Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Moskova - St Petersburg

Sabah kahvaltısından sonra odaları boşaltma ve havaalanına transfer. Aeroflot Havayollarının SU14 uçuşu ile saat 11.40’da St. Petersburg’a hareket. St. Petersburg’a 13.15’te varış ve Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek olan Troika Restaurant’ta akşam yemeği turumuza katılabilirler. (70 Euro). Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: St Petersburg

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pushkin Kasabası ve Ekaterina Sarayı turuna katılabilirler. (45 Euro). 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Öğlen arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kanal Turuna katılabilirler. (35 Euro). Bu turumuzda şehir içindeki kanallar ve büyük Neva nehri gezilirken şehir mimarisini farklı bir perspektiften görme şansını bulabileceksiniz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St.Petersburg gece turu ve Köprü açılış turumuza katılabilirler. Turumuzda Şampanyanızı yudumlarken köprülerin gece açılışlarını izlerken St. Petersburg’un eşsiz gece manzarasını fotoğraflayabilirsiniz. (30 Euro). Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.


5. Gün: St Petersburg

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Petergoff Sarayı turuna katılabilirler (50 Euro). Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitage Müzesi turuna katılabilirler (45 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Tur sonrası serbest zaman. Akşam arzu eden misafrilerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan lokal restaurantta akşam yemeği turumuza katılabilirler. (60 Euro). Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.


6. Gün: St Petersburg - İstanbul

Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve rehberinizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafrilerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kunstkamera (Tuhaflıklar) Müzesi ve Zooloji müzesi turumuza katılabilirler. (35 Euro). Bu turumuzda Rusya’nın ilk müzesi olarak bilinen Kunstkamera günümüzde antropoloji ve etnografi müzesi olarak hizmet vermektedir. Müzenin ilk bölümünde, eski ve yeni dünya halklarının kültürünü yansıtan eserler sergilenmekte. İkinci kısımda ise,  Büyük Petro`nun 1698 yılında Hollanda ve İngiltere gibi yerlerden getirdiği anomalı doğumlardan oluşan insanlar koleksiyonu görülmektedir.  Bu koleksiyonda, çift kafalı, tek gözlü, 4 bacaklı, siyam ikizleri,  vb. tuhaf eserler bulunmaktadır. Dünyada tek olan bu müze her gün ziyaretçi akımına uğramaktadır. Zooloji müzesi; 1832 yilinda kurulan St. Petersburg Zooloji Müzesi, kendi alanında dünyanın en büyük müzelerinden birisidir. Yeryüzünde yaşayan tüm hayvanlar, sürüngenler, kuşlar, deniz canlıları, memeliler, omurgasızlar, böcek ve  sinek türlerini bu müzede görmek mümkündür. Tur sonrası özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayoları’nın TK 402 sefer sayısı ile 16.35’da İstanbul’a hareket. Yerel saat 19.00’da İstanbul’a varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu.


7. Gün: MOSKOVA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Borodino Panorama Müzesi turuna katılabilirler (35 Euro). Borodino Panorama Müzesi’nde de Fransız ve Rus ordularının 1812 yılında karşılaştığı Borodino Ovası'nda gerçekleşen ve elli binden fazla insanın ölümüne neden olan bu savaşın 115mt. uzunluğunda ve 15 mt. yüksekliğinde devasa bir tablo üzerindeki 3 boyutlu görünümünü izlerken bir an kendinizi savaşın içindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tur sonrası özel otobüsümüz ile otelinize transfer. Geceleme otelimizde.


8. Gün: MOSKOVA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 418 sefer sayılı uçuş ile saat 15.00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile saat 18.10’da varış ve turumuzun sonu.Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-St. Petersburg / Moskova-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak biletleri, 
St. Petersburg / Moskova arası hızlı tren ile yolculuk,  Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklamalar, 
Havaalanı / otel / havaalanı transferler,
Moskova ve St. Petersburg panoramik şehir turları, 
Profesyonel Türkçe yerel rehberlik hizmetleri.
Seyahat Sigortası

Yurt dışı çıkış harcı bedeli, 15 Tl

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, 

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

Müze ve ören yerleri girişleri,

İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri, 

İsteğe bağlı çevre gezilerindeki öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler, 

 

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Atatürk Hava Limanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları
549.00
'den itibaren...
Atlas Global Havayolları
339.00
'den itibaren...
Atlas Global Havayolları 
549.00
'den itibaren...
Atlas Global Havayolları
419.00
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

2 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341