BEYRUT TURU 2020-2021 YILBAŞI ARALIK

BEYRUT TURU 2020-2021 YILBAŞI ARALIK
Açıklama :

BEYRUT TURU 2020-2021 YILBAŞI 31 ARALIK 2020 THY 3 GECE

Gezilecek Yerler :

Beyrut

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

3 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL - BEYRUT // 31 ARALIK 2020 PERŞEMBE

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları kontuarında saat 04:30'da buluşma.Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK830 tarifeli seferi ile saat 07:25'de Beyrut’a hareket.08:15'de Beyrut'a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından havalimanından hareketle panoramik Beyrut turumuza başlıyoruz. Aracımızla yapacağımız kısa bir gezinti sonrası ilk durağımız Beyrut'un simgelerinden Güvercin Kayalıkları olacak. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molasının ardından, birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır.Aracımızdan inerek ve yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks Kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları,Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak kullanılan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin camisi göreceğimiz yerlerin başında yer alıyor. Turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


2. Gün: BEYRUT // 01 OCAK 2021 CUMA

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz esktra düzenlenecek olan yemekli Jeita-Harissa-Byblos turuna katılabilirler.Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır.Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış.Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak.Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir.Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır.Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış.Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir.Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi.Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir.Bugünkü modern Latin,Arap ve Yunan alfabesinin temeli,ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler’dir.Alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur.Turumuzun bitiminde otele transfer.Geceleme otelimizde.

Jeita-Harissa-Byblos Turu : 95 USD


3. Gün: BEYRUT // 02 OCAK 2021 CUMARTESİ

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan  yemekli Baalbeck-Anjar-Ksara turuna katılabilirler.Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km), Lübnan Dağları'nın arkasındaki Bekaa Vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir.İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki zaman içerisinde harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze kadar sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile 532-537 yılları arasında inşası tamamlanan İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır.Şehirde ilk arkeolojik kazılar 1898 yılında Osmanlının izni ile Alman Kayzeri 2. Wilhem zamanında başlamıştır. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara şatosuna geçeceğiz.Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra 1857’den beri ürettikleri şaraplardan tatma ve satın alma imkânımız olacak. Bekaa Vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz.Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, doğu-batı ve kuzey-güney yönlerinde merkezi bir konumdadır.Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş.Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli ve limitsiz içecekli Lübnan Gecesi'ne katılabilirler.Geleneksel Lübnan lezzetlerini tadacağımız ve Arap tarzı eğlence hayatına şahit olacağımız gece için Jounieh bölgesinde bulunan restoranımıza hareket.Gecenin sonunda geç saatlerde otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

Baalbeck-Anjar-Ksara Turu : 95 USD

Lübnan Gecesi : 90 USD


4. Gün: BEYRUT – İSTANBUL // 03 OCAK 2021 PAZAR

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından havalimanı transfer saatine kadar serbest zaman.Rehberimizin bildirdiği saatte toplanma ve Beyrut Havalimanı'na transfer.Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları'nın TK825 tarifeli seferi ile saat 15:40'da İstanbul'a hareket.Saat 17:45'de varış ve turumuzun sonu.Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Beyrut-İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen otellerde 3 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
Beyrut’ta panoramik şehir turu,
Turlar sırasındaki bütün transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları ile
'den itibaren...
  

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

3 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341