BÜYÜK TRANSİLVANYA ROMANYA BULGARİSTAN 2020

BÜYÜK TRANSİLVANYA ROMANYA BULGARİSTAN 2020
Açıklama :

BÜYÜK TRANSİLVANYA ROMANYA BULGARİSTAN TURU 2020,19 ŞEHİR LÜKS OTOBÜSLERLE 6 GECE 8 GÜN

Gezilecek Yerler :

Veliko Tarnavo – Rusçuk – Bükreş – Sinaia – Bran – Brasov – Sighişoara – Targu Mureş – Cluj Napoca - Turda – Sibiu – Hunedoara – Sebeş – Köstence – Mangalya – Balchik – Varna – Nessebar – Burgas

Kalkış Noktaları :

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 23:00 Mecidiyeköy Migros Önü, 23:30 İncirli Ömür Plaza Önü, 23:50 Isparta Kule Tır Parkı Önü

Geceleme / Konaklama :

6 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

21 Haziran • 12, 31 Temmuz • 23 Ağustos • 06 Eylül • 25 Ekim • 15 Kasım

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – VELİKO TARNAVO

Gezimizin ilk günü 22:00'de Kadıköy Evlendirme Dairesi, 23:00'de Mecidiyeköy Migros Önü, 23:30'da İncirli Ömür Plaza önü ve 23:50’de Isparta Kule Tır Parkı önünden hareketle Edirne  üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz.Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından devam eden yolculukla Veliko Tarnavo’ya varış.


2. Gün: VELİKO TARNAVO - RUSÇUK - BÜKREŞ

Sabah saatlerinde varışımız sonrası Bölgenin en büyük şehirlerinden olan ayni zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi , iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesini ve Tsarevets Kalesini  panoramik olarak görüyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası ve kısa süreli serbest zaman sonrası , Rusçuk’u panoramik olarak geçip , küçük Paris diye adlandırılan BÜKREŞ’e  hareket ediyoruz. BÜKREŞ,Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler (40 Euro).


3. Gün: BÜKREŞ – BRASOV (SİNAİA - BRAN)

Sabah kahvaltısından sonra Braşov’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Panoramik şehir turunda , günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz.Şehir turu sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Sinaia – Bran ( Peles Sarayı – Drakula Şatosu ) turuna katılabilirler.(45 Euro) Bu turumuzda Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp , burada hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz.Ardından konaklama için Braşov’a hareket.Geceleme otelimizde.


4. Gün: BRASOV - SİGHİŞOARA - TARGU MUREŞ - CLUJ NAPOCA

Sabah kahvaltısından sonra Transilvanya’nın en önemli şehirlerden olan Sighişoara’ya hareket ediyoruz.Alman mimarisinin bıraktığı eserleri ile bilinen Sighişoara uzun süre bölgenin en önemli Askeri şehirlerinden olmuştur. Şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında , Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda Yapılmış Venedik Evi, Şu Anda Restoran Olarak Kullanılan Dracula’nın Evi, Boynuz Ev, Kilise  bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası bölgenin diğer büyük şehirlerinden olan Targu Mureş’e hareket ediyoruz.Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda kültür meydanı , Targu Mureş kalesi ve Sinagog görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Transilvanya’nın Başkenti Cluj’a hareket ediyoruz. Romanya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında olan Cluj,Macar etkisi taşıyan mimarisi , genç nüfusu ve atmosferi ile adeta Avrupa şehri havasındadır. Şehir turumuz esnasında,Unirii Meydanı , St. Michael Kili Kralı Matthias Corvinus heykeli , Avram İancu Meydanı , St.Michael Klisesi , Transilvanya Tarih Müzesi , Dikilitaş ve Someşul Nehri bulunmaktadır. Şehir turu ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


5. Gün: CLUJ – SİBİU (TURDA - CORVIN KALESİ)

Sabah kahvaltısı sonrası 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan Sibiu’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz Star Wars’ın çekildiği Turda(Tuz Madeni) turuna katılabilirler.(35 Euro) 1992 yılında ziyarete açıldığı günden beri iki milyondan fazla turist’in ziyaret ettiği,eşsiz güzelliği ile bilinen ve turistlerin uğrak yeri olan tuz madenini ziyaret ediyoruz. Sonrasında yol üzerinde Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenicek olan Dünya’nın en iyi 10 kalesi arasında gösterilen Corvin Kalesi turuna katılabilirler.(40 Euro) Bu turumuzda , Hunedoara şehrinde bulunan Corvin Kalesine hareket ediyoruz. Drakula’nın , John Hunyadi tarafından uzun süre bu kale de esir edilmesinden dolayı Bam Stoker’in kitabındaki Drakula Şatosunun burası olduğuda söylenir. 15.yy da büyük oranda Gotik tarzda inşaa edilmiş Corvin kalesi ziyaretimiz sonrası Sibiu’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


6. Gün: SİBİU - BÜKREŞ

Sabah kahvaltısı sonrası şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Sibiu Transilvanyan Saxonsları Tarafından 12. Yüzyılda Yapılmış Dönemin En Pahalı Kalesi İle Ünlüdür. Şehir turumuzda Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, Katedral Görülecek Yerler Arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Serbest zaman ardından Bükreş’e transferimizi sağlıyoruz. Geceleme otelimizde.


7. Gün: BÜKREŞ – KÖSTENCE – MANGALYA – VARNA (BALCHİK)

Sabah kahvaltısı sonrası ,odalarımızı boşaltmamız ardından otel önünden hareket edicek olan araçlarımızla Köstence turu için Köstenceye hareket. Yolculuk sonrası Köstence'ye varış, Kostence şehir turuna çıkıyoruz. Mahmudiye Camii , Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve Surları görüyoruz. Turumuz sonrası kısa süreli serbest zaman ardından sahil yolunu takip ederek Dobruca bölgesinin en eski camisi olan sahil şehri Mangalyada bulunan Mangalya camisi, 1525'de Esmahan Sultan'ın yaptırdığı cami ziyaretimiz sonrası Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve kısa süreli serbest zaman sonrası, otelimize transfer.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Balchik Turuna katılabilirler.(25 Euro)  Balchika varışımız sonrası  bünyesindeki 2000 farklı bitki çeşidiyle Avrupa'nın en büyük 2. Botanik Bahçesi'ni gezdikten sonraki durağımız, söylentiye göre gönlünü balıkçı bir Türk'e kaptıran Romanya Prensesi Marie'nin mimarisi bir camiyi andıran yazlık sarayı panoramik olarak görülecektir.Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler (35 Euro).


8. Gün: VARNA - (NESSEBAR) - BURGAS - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası Burgas’a hareket ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz Nessebar Yarım Adası turuna katılabilirler.(10 Euro) Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseberda ziyaretlerimiz sonrası, Bulgaristan’ın diğer Karadeniz şehri olan Burgas’dan panoramik olarak geçerek Dereköy sınır kapısına varıyoruz.Kırklareli üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.



Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Lüks otobüslerle ulaşım,
Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri,
3 ve 4* otellerde 2 Gece Bükreş , 1 Gece Brasov , 1 Gece Cluj , 1 Gece Sibiu , 1 Gece Varna  ile toplam 6 Gece kahvaltı dahil konaklama, 
Veliko Tarnavo,Bükreş,Brasov,Sighişoara,Targu Mureş,Cluj,Sibiu,Köstence,Mangalya,Varna,Burgas panoramik şehir turları,
Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri,
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri, 
Şehir Vergileri, 
Gümrük Vergileri,
Programda belirtilen panoramik şehir turları,
Araç içi su ikramı.

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar, 
İlk gün sabah kahvaltısı, 
Öğle ve Akşam yemekleri, 
Şöför ve rehber bahşişleri,
Schengen Vizesi veya Romanya Vizesi - Schengen Vizesi : 140 Euro , Romanya Vizesi : 110 Euro.
(Sadece Romanya’ya gideceklerin en az iki girişli Romanya vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.Diğer Schengen ülkelerine geçecek olanların Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi alması gerekmektedir.Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır).
Yurtdışı çıkış harcı,
Zorunlu Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15 Euro).

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
21.06.20203* & 4* Oteller299.00 €449.00 € -0 - 2 Yaş 99.00 €
3 - 11 Yaş 249.00 €
Taksitler »
12.07.20203* & 4* Oteller299.00 €449.00 € -0 - 2 Yaş 99.00 €
3 - 11 Yaş 249.00 €
Taksitler »
25.10.20203* & 4* Oteller299.00 €449.00 € -0 - 2 Yaş 99.00 €
3 - 11 Yaş 249.00 €
Taksitler »
15.11.20203* & 4* Oteller299.00 €449.00 € -0 - 2 Yaş 99.00 €
3 - 11 Yaş 249.00 €
Taksitler »

Kalkış Tarihleri

21 Haziran • 12, 31 Temmuz • 23 Ağustos • 06 Eylül • 25 Ekim • 15 Kasım

Kalkış Noktaları

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 23:00 Mecidiyeköy Migros Önü, 23:30 İncirli Ömür Plaza Önü, 23:50 Isparta Kule Tır Parkı Önü

FOTOĞRAF GALERİSİ

Lüks Otobüslerle
349.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
549.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
499.00
'den itibaren...
KORE TURLARI
29.05.2020
Vizesiz
1950.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

9 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341