BÜYÜK ORTA AVRUPA 2019 MAYIS-AĞUSTOS ARASI(KSC-SZG)

BÜYÜK ORTA AVRUPA 2019 MAYIS-AĞUSTOS ARASI(KSC-SZG)
Açıklama :

BÜYÜK ORTA AVRUPA(KSC-SZG) 2019 MAYIS-AĞUSTOS ARASI THY 7 GECE

Gezilecek Yerler :

Kösice - Budapeşte(2) - Viyana(1) - Prag(3) - Salzburg(1)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – KÖSICE – BUDAPEŞTE

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 04:00’de buluşma.Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1200 sefer sayılı uçuşu ile 07:10’da Kösice’ye da hareket ve saat 08:05’de varış. Varışın ardından özel otobüsümüz ile panoramik Kösice sehir turu için Havalimanı’ndan ayrılıyoruz. Kösice sehir turu ardından Budapeste’ye hareket. Varışımıza istinaden panoramik Budapeşte şehir turu.Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

MACAR GECESİ VE BUDAPEŞTE :

TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇECEK +REHBERLİK) : Kişi Başı 50 Euro


2. Gün: BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafında ekstra olarak düzenlenecek olan Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi  ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad kasabasin’da Rönesans atomsferini yansıtan bir mekanda öğle yemeğini aliyoruz. Yemek sonrasi Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler . Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı yapılacaktır. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

ESTERGON KALESİ - VISEGRAD - SZENTENDERE TURU:  

TUR ÜCRETİ:  (ULAŞIM+ ÖĞLE YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇECEK + REHBERLİK) : Kişi Başı 50 Euro

TUNA NEHRİ TEKNE TURU:

TUR ÜCRETİ (ULAŞIM + TEKNE +1 İÇECEK + REHBERLİK) : Kişi Başı 25 Euro


3. Gün: BUDAPEŞTE - VİYANA

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte’den ayrılıp Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Bratislava turuna katılabilirler. Kişi başı 25.000 Euro’luk milli gelirle Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava panoramik şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Viyana’ya yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Viyana şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Konser turuna  katılabilirler.

BRATİSLAVA:

TUR ÜCRETİ (ULAŞIM +REHBERLİK) : Kişi Başı 30 Euro

VİYANA KONSER GECESİ:

TUR ÜCRETİ:  (ULAŞIM+ A KATEGORİ KONSER BİLETİ+REHBERLİK) : Kişi Başı 50 Euro


4. Gün: VİYANA - PRAG

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıyor ve Praga doğru yola çıkıyoruz. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler . Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU :

TUR ÜCRETİ:(ULAŞIM + TEKNE ÜCRETİ + A.BÜFE YEMEK +1 İÇECEK + REHBERLİK) : Kişi Başı 35 Euro


5. Gün: PRAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna katılabilirler.17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası yerel bir resturantta ögle yemeğimizi aliyoruz. Yemek sonrasi serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna katılabilirler. Prag'ın yerel restoranlarında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceleme otelimizde.

KARLOVY VARY TURU:

TUR ÜCRETİ:  (ULAŞIM+ ÖĞLE YEMEĞİ + LİMİTLİ İÇECEK + REHBERLİK) : Kişi Başı 55 Euro

PRAG ÇEK GECESI:

TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇECEK + REHBERLİK) : Kişi Başı 50 Euro


6. Gün: PRAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden  turuna katılabilirler. Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman.Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Prag ortaçağ gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yy’den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde,  esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler,sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir,ortaçağ eğlencesi,müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

DRESDEN:

TUR ÜCRETİ (ULAŞIM + REHBERLİK) : Kişi Başı 60 Euro

PRAG  ORTAÇAĞ GECESİ:

TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇECEK + REHBERLİK) : Kişi Başı 55 Euro


7. Gün: PRAG - SALZBURG

Sabah kahvaltısının ardından Prag’tan ayrılıyor ve Viyana doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi ortacağa geri götürecek. Turumuz sonrası Salzburg’a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden Salzburg panoramik şehir turu (tur ücretine dahildir.) Salzach Nehri'nin ikiye böldügü, Klasik müziğin büyük ismi Mozart'ın Sehri  rehberimiz eşliğin de yapacagimiz keyifli yürüyüşlü  turumuzdan Arnavut kaldirimli sokaklari, Mozartin evi, Mirabell Sarayı’nın barok bahçesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

CESKY KURUMLOV:

TUR ÜCRETİ (ULAŞIM +REHBERLİK) : Kişi Başı 30 Euro


8. Gün: SALZBURG HALLSTAT - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından otelden valizlerimizle ayrılıyoruz. Göller Bölgesi'nde yapılacak tam gün turumuzda bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarına, köylerine gideceğiz.Wolfgangsee Gölü  sonrası, Avusturya’nın en güzel köylerinden biri olan mutlaka görülmesi gereken köy olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hallstatt’ı gezeceğiz (tur ücretine dahildir).Turumuz sonrası uçuş saatimize bağlı olarak havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1384 Sefer sayılı uçuşu ile saat 18:50’de İstanbul’a hareket.Yerel saatle 22:15’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Kösice / Salzburg-İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri,
Budapeşte(2)-Viyana(1)-Prag(3)-Salzburg(1) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama,
Programda belirtilen sabah kahvaltıları,
Prag, Viyana, Budapeşte, Kösice yarım günlük panoramik şehir turları,
Göller Bölgesi,Hallstatt,Sazlburg,Turları (Turlar panoramik olarak yapılmaktadır.Giriş ücretleri ve yemekler dahil değildir),
Profesyonel rehberlik hizmetleri.

Vize ücreti (140 Euro),
Yurtdışı çıkış vergisi,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro) (70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro'dur),
Tüm kişisel harcamalar,
Rehber tarafından organize edilen  ekstra turlar,
Öğle ve Akşam yemekleri,
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri,
Şoför bahşişleri (Kişi Başı 5 Euro.Bahşiş otobüs soförü için gezi sonunda toplanacaktır).

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları ile
'den itibaren...
  

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

62 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341