GÜNEY AFRİKA SAFARİ 2019 EKİM-2020 MART ARASI

GÜNEY AFRİKA SAFARİ 2019 EKİM-2020 MART ARASI
Açıklama :

GÜNEY AFRİKA SAFARİ 12 EKİM 2019,15 ŞUBAT 2020,07 MART 2020 THY 7 GECE

Gezilecek Yerler :

Cape Town(3) - Sun City(2) - Safari(Pilanesberg)(1) - Johannesburg(1)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / 6 Gece Oda Kahvaltı 1 Gece Yarım Pansiyon

Tarihler :

07 Mart

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: Ve 2. Gün İSTANBUL – CAPE TOWN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarında saat 23.00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayollarına ait TK 44 sefer sayılı uçak ile saat 01.55’te Cape Town’a hareket. Geceleme rahat ve konforlu uçağımızda.


2. Gün: CAPE TOWN

Yerel saat ile 12.00’de Cape Town Uluslararası Havalimanına varış.Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından özel otobüsümüzle otelimize transfer. Oda anahtarlarının dağıtılmasının ardından rehberinizin bildireceği saatte panoramik Cape Town şehir turumuz ve MASA DAĞI turumuz için hareket.360 derece görüş açısı yakalayabileceğimiz, 1087 mt. yüksekliğindeki Masa Dağına teleferik ile çıkıyor, şehrin ve okyanusun muhteşem manzaralarını resme imkânı buluyoruz. Ardından Afrika’nın en güneyinde bulunan Cape Town, özgürlük mücadelerine konu olmuş tarihi bir şehir olmasının yanı sıra, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir kenttir. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli,  Adderly Caddesi, iyi dilekler şatosu ve Bo-Kaap blgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.


3. Gün: CAPE TOWN

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Ümit Burnu Gezisi’’ (120 Euro). Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varacağız. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecekir. UNESCO Dünya Mirası listesindeki en zengin flora alanlarından biri olan Cape Floral bölgesinin bir parçası olan Ümit Burnu gezimizde, 250 kuş türünün yanı sıra Afrika geyiği, Cape zebrası, çeşitli sürüngenler ve Babun kabilelerini görme imkanı bulacağız. Ardınan Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.


4. Gün: CAPE TOWN

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Stellenbosch & Franschhoek‘’ turu (110 Euro). Güney Afrika’nın en eski ikinci kasabası olan Stellenbosch’da Güney Afrika’nın en güzel şaraplarının yapıldığı çiftliği geziyoruz. Daha sonra şehir Stellenbosch üniversitesini görüyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra şehrin butik ve tarihi dükkânlarında alış veriş için serbest zaman bulacağız. Ardından Spier Çiftliği; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını göreceğiz. Bir sonraki durağımız 17. yy'da Fransızlar tarafından kurulmuş Franschoek Kasabası.Bu sevimli kasaba, Cape mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu yerlerden biri olup, günümüzde turistlerin en uğrak yerlerinden biri olmuştur. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.


5. Gün: CAPE TOWN – JOHANNESBURG - SUN CITY

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Cape Town havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Johannesburg’a uçuş. Yaklaşık 2 saatlik uçuştan sonra Johannesburg’a varış. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Aslan Parkı & Pretoria‘’ turu (90 Euro). Aslanlardan vahşi köpeklere, çıtalardan, zürafalara, vahşi hayvanları yakından görme, bebek aslanları sevme ve zürafaları besleme imkânı bulacağımız bu muhteşem park Güney Afrika maceramızın en keyifli duraklarından biri olacak. Ardından Güney Afrika’nın idari başkenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria şehrine geziyoruz. Güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılıyor. Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecek, Hollandalı öncülerin hikâyesini dinleyeceğimiz Voortrekker Anıtı gezilecektir. Ayrıca 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkânı bulacağız. Tur sonrası özel otobüsümüzle yaklaşık 2.5 saatlik otobüs yolculuğumuzdan sonra eğlenceleri ile ünlü Sun City’deki otelimize varış ve dinlenmek üzere serbest saatler.


6. Gün: SUN CITY

Kahvaltının ardından Sun City panoramik şehir turumuz için hareket. Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısında yer alan bu şehir Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Çöldeki Cennet diyebileceğimiz Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle, Casino’lar ve Golf alanlarıyla bir çok tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış otelleriyle, yem yeşil çayırlar, ağaçlar, göletler ile oluşturulmuş bu doğal park içerisinde Babunlar, sincaplar ve rengarenk papağanlar ile ‘’Lost City’’ kaybolmuş bu büyülü şehrin güzel manzaralarını resmetme imkanı bulacağız.


7. Gün: SUN CITY - SAFARİ (PİLANESBERG – KWA MARİTANE BUSH LODGE vb.)

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Pilanesberg’e hareket. Pilanesberg National Park’a varışımıza istinaden, Lodgelarımıza yerleşiyoruz.Ardından Safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan en tehlikeli av hayvanlarını; aslan, leopar, fil, buffalo ve hippoları, ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı bulacağız. Safari turumuz sonrası akşam yemeğimizi almak için lodgelarımıza dönüyoruz. Geceleme lodgelarımızda.


8. Gün: SAFARİ (PİLANESBERG) - JOHANNESBURG

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Johannesburg’a hareket.Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Lesedi Afrika Köyü Gezisi‘’ turu (90 Euro). Turumuzda Afrika Kabile Şovunu izleyecek ve Güney Afrika’da yaşayan kabilelerin yaşam tarzlarını, danslarını, gelenek-göreneklerini yakından görme ve kültürel yemeklerini tatma fırsatı bulacağız.Tur sonrası Johannesburg otelimize transfer, geceleme otelimizde.


9. Gün: JOHANNESBURG - İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Johannesburg şehir turu. Panoramik şehir turunda Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu esnasında Afrika Pazarını da dolaşma ve alışveriş yapma imkânı bulacağız.Turumuz sonrasında rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 43 sefer sayılı uçağı ile 18.10’da İstanbul’a hareket. Geceleme rahat ve konforlu uçağımızda.


10. Gün: İSTANBUL

Sabah yerel saatle 05.00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


11. Gün:

KONAKLAMA BİLGİSİ

3*/4* Oteller

&

Safari Pilanesberg –

KWA MARİTANE BUSH LODGE vb.Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli direkt seferi ile İstanbul-Cape Town / Johannesburg-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,
Cape Town – Johannesburg arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti (15 kg bagaj hakkı ile),
Programda belirtilen tüm transferler, panoramik şehir turları, Üstü Açık Jeepler ile Safari Programları,
Pilanesberg Safari - KWA MARİTANE BUSH LODGE vb. 1 Gece Yarım Pansiyon konaklama,
Johannesburg 4* Otelde 1 Gece oda kahvaltı konaklama,
Cape Town 4* Otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
Sun City 3* Otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama,
Tüm Sabah Kahvaltıları,
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
Tüm havalimanı vergileri.

Zorunlu Seyahat Sigortası (25 Euro) (70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 50 Euro’dur),
Rehber tarafından organize edilecek Tüm Ekstra Turlar,
Tüm Kişisel harcamalar,
Yurtdışı çıkış harcı bedeli.

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
07.03.20203* & 4* Oteller1649.00 €2149.00 € -0 - 2 Yaş 275.00 €
3 - 12 Yaş 1549.00 €
Taksitler »

Kalkış Tarihleri

07 Mart

Kalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Pegasus Havayolları
499.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
89.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
419.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
299.00
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

47 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341