ATEŞLİ KÜBA TURU 2020 ARALIK

ATEŞLİ KÜBA TURU 2020 ARALIK
Açıklama :

ATEŞLİ KÜBA TURU 05 ARALIK 2020 AF&KLM HAVAYOLLARI 7 GECE 9 GÜN

Gezilecek Yerler :

Havana - Varadero

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / 5 Gece Oda Kahvaltı 2 Gece Herşey Dahil

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – PARİS - HAVANA // 05 Aralık 2020 Cumartesi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 05.05’te Air France Havayolları’na ait AF 1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 06.50’de Paris Havalimanı’na varışımızın ardından uçak değiştirip Air France Havayolları’na ait AF 820 sefer sayılı uçak ile saat 14:10’da Havana’ya hareket edeceğiz. Yerel saat 18:35’de Havana’ya varacağız. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.


2. Gün: HAVANA – VARADERO // 06 Aralık 2020 Pazar

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı,Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz.Tur sonrası Varadero’ya hareket edeceğiz.Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Varadero’daki herşey dahil otelimize yerleşiyoruz.Yorgunluğumuzu Dünyaca meşhur Varadero plajlarında ve denizinde atıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: VARADERO // 07 Aralık 2020 Pazartesi

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde.Konaklama otelimizde.


4. Gün: VARADERO - HAVANA // 08 Aralık 2020 Salı

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Havana’ya dönüyoruz. Havana’ya varışımız ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Öğle Yemekli Benzersiz Havana Turu : 115 USD

Geleneksel Küba Müzikleri Eşliğinde Akşam Yemeği : 105 USD


5. Gün: HAVANA // 09 Aralık 2020 Çarşamba

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız.Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler.Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüş.Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien Show turumuza katılabilir.Tur sonrası otelimize döneceğiz.Konaklama otelimizde.

Öğle Yemekli Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu : 115 USD

Akşam Yemekli Cabaret Parisien Show : 100 USD


6. Gün: HAVANA // 10 Aralık 2020 Perşembe

Kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra turumuz için Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Sonra Trinidad’a doğru yola çıkacağız.Trinidad’a varınca bu tarihi,sevimli şehri gezeceğiz.Akşam saatlerinde şehrin meydanında Küba’lı müzisyenlerin ve dansçıların performanslarını izleme ve dinleme şanşına sahip olacaksınız. Konaklamamızı casa denilen yerel halkın evlerinde yapıyoruz (Konaklama yapılacak evlerde her odaya ait özel banyo ve tuvalet mevcuttur).

Trinidad , Cienfuegos ve Santa Clara Turu (1 Gece 2 Gün / 2 Öğle Yemeği Dahil) : 185 USD


7. Gün: HAVANA // 11 Aralık 2020 Cuma

Kahvaltının ardından serbest zaman.Trinidad ekstra turuna katılan misafirlerimiz, ise Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimizde,Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında olacak.Sonrasında Havana’ya dönüyoruz.


8. Gün: HAVANA – AMSTERDAM // 12 Aralık 2020 Cumartesi

Kahvaltının ardından şehri dilediğiniz gibi keşfetmeniz ve alışveriş için serbest zaman.Daha sonra rehberimizin belirleyeceği zamanda havalimanına transfer.KLM Havayollarına ait KL 724 sefer sayılı uçuşla 19.10’da Amsterdam’a uçuş.Yeni güne uçakta gireceğiz.


9. Gün: AMSTERDAM – İSTANBUL // 13 Aralık 2020 Pazar

Amsterdam’a varışımız yerel saat ile 10:30’da olacak.Ardından uçak değiştirip KLM Havayollarına ait KL 1613 sefer sayılı uçuş ile saat 11:30’da İstanbul’a hareket edeceğiz.Yerel saat ile 16:55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


10. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

 

05 – 13 Aralık 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 05 Aralık Cumartesi saat 02:00

05 Aralık       İstanbul – Paris        05:05 – 06:50 (04 Aralık‘ı 05 Aralık‘a bağlayan gece)

05 Aralık       Paris – Havana        14:10 – 18:35

 

12 Aralık       Havana – Amsterdam         19:10 – 10:30 +1 (Amsterdam’a varış 13 Aralık saat 11:30’da)

13 Aralık       Amsterdam – İstanbul        11:30 – 16:55  (İstanbul’a varış 13 Aralık

akşam saat 16:55’de)


11. Gün:

OTELLER

4* Memories Miramar Havana vb.

http://www.hotelmiramarhavana.com/

4* Memories Varadero vb.

https://www.memoriesresorts.com/resort/memories-varadero-beach-resortÜcrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Air France Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Paris -Havana gidiş / KLM Havayolları tarifeli seferi ile Havana-Amsterdam-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Havana’da 4* Otelde 4 gece oda + kahvaltı konaklama (Trinidad turunu almayan misafirler için +1 gece ilave ile Havana’da toplam 5 gece),
Varadero’da 4* Otelde 2 gece her şey dâhil konaklama,
Havana şehir turu,
1 öğle ve 2 akşam yemeği,
Programda belirtilen şehirlerarası transferler,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Vize Ücreti (50 USD),
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları ile
'den itibaren...
  

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

104 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341