SARAYBOSNA TURU 2020 MART

SARAYBOSNA TURU 2020 MART
Açıklama :

SARAYBOSNA TURU 26 MART 2020 THY 3 GECE

Gezilecek Yerler :

Saraybosna

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

3 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – SARAYBOSNA // 13 Şubat 2020

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan yaklaşık 2,5 saat  önce 08:00’de buluşma.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının 1021 sefer sayılı uçuşu ile 10:40’da Saraybosna’ya uçuyoruz.Yerel saat ile 10:45’te Saraybosna’ya varışımıza istinaden bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından havalimanından ayrılıp, bizleri bekleyen özel aracımız ile Saraybosna şehir turumuz için hareket ediyoruz.İlk durak,dünyaca ünlü merkezi Başçarşı olacak.Turumuza sembol olan Sebil ile devam edeceğiz.Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar,Sinagog,1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız olacak.Boşnak kahvesi ve alışveriş için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turu’na katılabilirler.Geceleme Saraybosna’daki otelimizde.

Boşnak Gecesi : 50 Euro (Kişi Başı)

Boşnak müziği eşliğinde yöresel yemeklerin tadına varacağınız eğlence dolu bir gece sizleri bekliyor olacak.


2. Gün: SARAYBOSNA // 14 Şubat 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek tam gün Mostar&Blagaj Tekkesi&Poçitel Turu’muza katılabilir.Geceleme Saraybosna’daki otelde.

Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu : 60 Euro (Kişi Başı)

Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan,UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Eski Hamam, Tabaşica Camii, Eğri Köprü ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar'da bir süre serbest zamanımız oluyor.Avrupa'nın en güçlü su kaynağının bulunduğu yerde olan Blagaj Tekkesi'ni gördükten sonra Osmanlı dokusunu koruyabilmiş mimari ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel olacak. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar üzerinden otelimize geri dönüyoruz.


3. Gün: SARAYBOSNA // 15 Şubat 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Travnik & Umut Tüneli & Vrelo Bosna Turu 'muza katılabilir.Geceleme Saraybosna’daki otelde.

Travnik & Umut Tüneli & Vrelo Bosna Turu : 50 Euro (Kişi Başı)

Bu turumuzda; ilk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Umut Tüneli. Umut Tüneli'nin ardından Travnik'e hareket ediyoruz, yol üzerinde Bosna Savaşı'nın unutulmayan katliamlarından biri olan Ahmici Köyü'ndeki Anı Evi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Nobel Ödüllü Yazar Ivo Andriç'in doğduğu şehir olan Travnik'te Osmanlı Kalesi'nden şehir manzarasını ve devamında 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi, Fatih Sultan Mehmet'in su içtiği Göksu (Plava Voda) ve tarihi dokusu bozulmamış yapılarını görüyoruz.Travnik gezimizin ardından Bosna Nehri'nin doğduğu yer olan Vrelo Bosna'yı ziyaret ediyoruz.Doğal bir park olan Vrelo Bosna'da ufak göller,dereler ve çınar ağaçlarının arasında doğanın muhteşem güzelliğine doyacaksınız.


4. Gün: SARAYBOSNA – İSTANBUL // 16 Şubat 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında 12:00’de check-out işlemlerimizi gerçekleştirip kişisel aktiviteleriniz için uçuş saatimize kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1026 sefer sayılı uçuşu ile 21.10’da İstanbul’a uçuyoruz.Yerel saat ile 00:05’te İstanbul Havalimanına varışımız ile turumuzun sonu.Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Saraybosna / Saraybosna-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen ve benzeri 4* otelde 3 gece konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Havalimanı – otel - havalimanı transferleri,
Saraybosna panoramik şehir turu,
Türkçe rehberlik hizmeti.

Yurtdışı Çıkış Harcı,
Öğle ve akşam yemekleri,
Ekstra Turlar,
Kişisel harcamalar,
Zorunlu seyahat sağlık sigortası (15 Euro),
Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Air France
1270.00 $
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
349.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
379.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
499.00
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

66 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341