BEYAZ RUSYA UKRAYNA TURU 2020 KURBAN BAYRAMI AĞUSTOS

BEYAZ RUSYA UKRAYNA TURU 2020 KURBAN BAYRAMI AĞUSTOS
Açıklama :

BEYAZ RUSYA UKRAYNA TURU 2020 KURBAN BAYRAMI 01 AĞUSTOS 2020 THY 6 GECE

Gezilecek Yerler :

Minsk(1) - Kiev(3) - Lviv(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

6 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – MİNSK // 01 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma.Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 283 Sefer sayılı seferi ile Minsk’e hareket.Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. Belarus’un başkenti Minsk’i ziyaretimiz sırasında Kutsal Ruh Katedrali, St. Peter ve Paul Kilisesi, Troitskoye, Bağımsızlık Meydanı, Hükümet Binası, Krasny Roman Katolik Kilisesi ve İkinci Dünya Savaşı Kahramanları anısına yapılmış olan Zafer Meydanını göreceğiz. Şehir turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Check-in işlemlerinin ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Stalin Hattı Turu’na katılabilirler.Minsk şehir merkezine 15 km. mesafede bulunan Stalin Hattı ziyareti için otelimizden ayrılacağız. Moskova’nın düşmemesi için Alman Ordusuna karşı Kızıl Ordu tarafından yüksek yerde konumlanmış bir savunma hattı olan Stalin Hattı, II. Dünya Savaşında ''Savunma Hattı'' olarak bilinmektedir. Stalin Hattı’nda II. Dünya Savaşı’nda kullanılan çok çeşitli silahlarla birlikte, kurulan savunma hattını da gezecek, burada Askeri Ekipmanlar Açık Hava müzesinde tanklar, uçaklar, helikopterler ve topları göreceğiz.

Stalin Hattı Turu : 45 Euro (Kişi Başı)


2. Gün: MİNSK – KİEV // 02 AĞUSTOS 2020 PAZAR

Sabah kahvaltısının ardından otobüsle Kiev’e hareket ediyoruz. Öğleden sonra Kiev’e varışa istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dinyeper Kıyısı'na kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü olan Kiy’den almıştır. Son yıllarda devrimlerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kyiv, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik Caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanları'nı birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahiptir. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz.Ardından otele transfer ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.


3. Gün: KİEV // 03 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak  düzenlenecek olan Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi turuna katılabilirler.Mikro Minyatür Müzesi’nde ancak mikroskop ile görebileceğiniz ve çoğunluğu Guinness Rekorlar Kitabına giren eserleri inceleme imkanı bulacağız. İçinde 18 kiliseyi barındıran Pecerskaya Lavra Manastırı 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. 2. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan Dünya Savaş Müzesi açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dünya Savaşı'nda kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım ise 3 kattan oluşur. Burada 2. Dünya Savaşı dönemine ait orijinal halleriyle saklanmış belge ve araçları yakından görme şansı bulacaksınız.Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Kyiv Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu’na katılabilir. Kyiv’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız.Dinyeper Nehri'nin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşya dükkanı bulundurmaktadır.Ardından serbest zaman ve otele transfer.Geceleme otelimizde.

Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş Müzesi : 65 Euro (Kişi Başı)

Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu : 20 Euro (Kişi Başı)


4. Gün: KİEV // 04 AĞUSTOS 2020 SALI

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Çernobil turumuz için hareket ediyoruz. 1986 yılında Dünya’nın gördüğü en büyük facialardan birine tanıklık eden bölgeyi detaylı olarak gezme imkanı bulacağız. Günümüzde tehlikenin minimuma indiği bu bölge bir açıkhava müzesi olarak binlerce turisti ağırlamaktadır. Faciadan günümüze acı hatıralar barındıran Zalesya Köyü, Kreş binası, Duga Radarları göreceğimiz önemli noktalar olacaktır.Öğle yemeğimizin ardından, hayalet şehir Pripyat’ı gezeceğiz.Hotel Polissia, Lenin Heykelleri, Pripyat Stadyumu ve meşhur Lunapark göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Faciaya ilk müdahaleyi yaparken hayatlarını kaybedenler anısına yapılan “Dünyayı Kurtaranlar Anıtı” ve yönetim merkezi ziyaretleri ile turumuzu tamamlamış olacağız.Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Çernobil Turu (Öğle Yemekli) : 120 Euro (Kişi Başı)


5. Gün: KİEV – LVİV // 05 AĞUSTOS 2020 ÇARŞAMBA

Sabah kahvaltısının ardından otobüsle Lviv’e hareket ediyoruz.Lviv'e varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında, Lviv’in kurucusu Prens Danilo heykeli, UNESCO tarafından koruma altına alınan şehrin trafiğe kapalı meydan ve caddeleri, Opera ve Tiyatro binası ve Svaboda meydanındaki tarihi her biri farklı hikayeye sahip binaları ve tarihi kiliseleri de gördükten sonra otele transfer. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman.


6. Gün: LVİV // 06 AĞUSTOS 2020 PERŞEMBE

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafilerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Lviv El Yapımı Çikolata satış mağazası,Eczane Müzesi,Tadım ve Kahve Madenciliği İmalathanesi ve Lychakiv Mezarlığı turuna katılabilirler.Turun ardından geceleme otelimizde.

El Yapımı Çikolata satış mağazası,Eczane Müzesi,Kahve Madenciliği imalathanesi ve Lychakiv Mezarlığı turu : 45 Euro (Kişi Başı)


7. Gün: LVİV - İSTANBUL // 07 AĞUSTOS 2020 CUMA

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafilerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Şatolar turuna katılabilirler. Gezimiz sırasında Lviv bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 3 tanesini görme imkanımız olacak, kendinizi adeta şövalyeler zamanında hissedecek ve şövalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkanına sahip olacaksınız.Şato gezilerinin ardından öğle yemeğini yine gezdiğimiz şatonun içindeki batı Ukrayna mutfağı ile ünlü restoranımızda alıyoruz.Yemekten sonra Lviv'e dönüş.Ardından rehberimizin belirttiği saatte havalimanına transfer olacağız.THY’nin TK 444 sefer sayılı tarifeli uçuşu İstanbul’a hareket ve İstanbul’a varış.Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.

Şatolar Turu (Öğle Yemekli) : 60 Euro (Kişi Başı)


8. Gün:

ŞEHİRLER

OTELLER

Minsk 

3* Slavyanskaya Hotel vb.

http://slavyanskaya-minsk.by/en/home

Kiev

4* Ramada Hotel vb.

http://ramadaencorekiev.com/eng/                                                                                            

Lviv

4* Sputnik Hotel vb.

http://suputnyk.com.ua/


9. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

01-07 Ağustos

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 04 Nisan Cumartesi saat:       04:00

01 Ağustos  TK 283    İstanbul 07:00 - Minsk            09:30

07 Ağustos  TK 444    Lviv       22:10 - İstanbul         23:55Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’dan Minsk’e gidiş ve Lviv’den İstanbul’a dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
Minsk’de belirtilen kategori otelde 1 gece konaklama,
Kiev’de belirtilen kategori otelde 3 gece konaklama,
Lviv’de belirtilen kategori otelde 2 gece konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler,
Panoramik Minsk şehir turu,
Panoramik Kiev şehir turu,
Panoramik Lviv şehir turu,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Şahsi harcamalar, opsiyonel turlar ve programda belirtilmeyen yemekler,
Programda açıkça belirtilmeyen hizmetler.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları
399.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
349.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
549.00
'den itibaren...
KORE TURLARI
07.08.2020
Vizesiz
1950.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

25 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341