HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN 2020 KASIM VE 2020-2021 YILBAŞI

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN 2020 KASIM VE 2020-2021 YILBAŞI
Açıklama :

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN 15 KASIM 2020 VE 2020-2021 YILBAŞI 27 ARALIK 2020 THY 5 GECE

Gezilecek Yerler :

Agra(1) - Fatehpur Sikri - Jaipur(2) - Delhi(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

5 Gece / Yarım Pansiyon

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – DELHI

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz.Türk Havayolları’na ait uçakla Delhi’ye hareket ediyoruz.Yeni güne uçakta giriyoruz.


2. Gün: DELHI - AGRA

Yerel saat 04.45’te Delhi’ye varıyoruz.Ardından kahvaltımızı yapacak ve özel transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket edeceğiz.Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuz ardından Agra’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz.Odalarımıza yerleştikten sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz.Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz Akşam Etkinliği olarak Mohabbat Taj Show’na katılabilirler.Bu turumuzda Şah Cihan’ın,  eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz.Konaklama otelimizde.

Akşam Etkinliği : Mohabbat Taj Show : 70 USD (Kişi Başı)


3. Gün: AGRA - FATEHPUR SİKRİ - JAIPUR

Kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Sonrasından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Jaipur’daki otelimizde.


4. Gün: JAIPUR

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu,Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: JAIPUR - DELHI

Sabah kahvaltımızın ardından Delhi’ye hareket ediyoruz.Yaklaşık 6 saatlik yolculuğun ardından turumuza başlıyoruz. Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş külesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görecek ve yorucu günün ardından otelimize gideceğiz. Yenilenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: DELHI

Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz.Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfedeceğiz.Gezimizde Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’un yanından geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz.Ardından turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz.Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.Geceleme Delhi’deki otelimizde.Akşam üzeri dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak Bollywood Şovu’a katılabilir.Renkli ve çoşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz.

Akşam Etkinliği : Bollywood Show - Kingdom of Dreams : 65 USD (Kişi Başı)


7. Gün: DELHI – İSTANBUL

Gece yarısından sonra 30 dakika uzaklıkta bulunan havalimanına hareket ediyoruz.Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından saat Türk Havayollarına ait uçakla İstanbul’a geçiyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde İstanbul Havalimanına varıyoruz. Varışımızda turumuz son buluyor.


8. Gün:

OTELLER

AGRA - 5* Ramada Plaza vb.
http://ramadaplazaagra.com/

Jaipur - 5* Fortune Select Metropolitan vb.

https://www.fortunehotels.in/jaipur-fortune-select-metropolitan.dh.41

Delhi - 5* Vivanta by Taj Dwarka vb.

http://www.vivantabytaj.com/dwarka-new-delhi/photo-gallery.html


9. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

15 – 21 Kasım 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 15 Kasım Pazar saat 18:00  

15 Kasım       İstanbul – Delhi        20:55 – 05:15 +1 (Delhi’ye varış 16 Kasım sabah 05:15’de)

21 Kasım       Delhi – İstanbul        06:55 – 11:30

27 Aralık 2020 – 02 Ocak 2021 (Yılbaşı Dönemi)

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 27 Aralık Pazar saat 17:30  

27 Aralık       İstanbul – Delhi        20:55 – 05:15 +1 (Delhi’ye varış 28 Aralık sabah 05:15’de)

02 Ocak        Delhi – İstanbul        06:55 – 11:30Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Delhi gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
5* Otellerde 5 gece konaklama,
Sabah Kahvaltıları,
Akşam yemekleri,
Programda belirtilen tüm geziler,
Tac Mahal gezisi giriş ücreti,
Amber Kalesi’ne giriş ücretleri,
Agra Kalesi giriş ücretleri,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Öğle Yemekleri,
Yemekler esnasında alınacak olan içecekler,
Yurtdışı çıkış fonu,
Vize Ücreti (150 USD) (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir),
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları ile
'den itibaren...
  

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

104 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341