NEPAL&HİNDİSTAN 2020 EKİM-KASIM-ARALIK

NEPAL&HİNDİSTAN 2020 EKİM-KASIM-ARALIK
Açıklama :

NEPAL&HİNDİSTAN 2020 EKİM-KASIM-ARALIK THY 8 GECE

Gezilecek Yerler :

Katmandu(2) - Agra(1) - Jaipur(2) - Varanasi(1) - Delhi(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

8 Gece / Yarım Pansiyon

Tarihler :

14 Kasım • 05 Aralık

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL - KATMANDU

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz.Türk Havayolları’na ait TK 726 sefer sayılı uçak ile Nepal’in başkenti Katmandu’ya hareket ediyoruz..Katmandu’ya varıyoruz ve kahvaltımızı almak üzere yola çıkıyoruz. Kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz.İlk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş bir çok bina ve tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerle maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz. Daha sonra Saray Meydanı olan Patan “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan meydanı geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: KATMANDU

Kahvaltıdan sonra Katmandu’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Sonrasında yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.


3. Gün: KATMANDU – DELHI – AGRA

Kahvaltının ardından Delhi uçumuz için havaalanına transfer oluyoruz.Yerel havayolları ile Delhi’ye uçuş.Varışta Agra’ya yolculuğumuz başlıyor.Varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.Akşam yemeği sonrası dileyenler akşam etkinliği olan Mohabbat Taj Show’na katılabilirlerBu turumuzda Şah Cihan’ın,eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz.Konaklama otelimizde.

Akşam Etkinliği : Mohabbat Taj Show : 70 (USD Kişi Başı) (Gold Class)


4. Gün: AGRA - FATEHPUR SİKRİ – JAIPUR

Kahvaltının ardından Agra Kalesi gezimiz için hareket ediyoruz. Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve ömrünün son 8 yılını onu tüm dünyada ölümsüz kılacak Tac Mahal manzaralı odasında geçirmiştir. Kale gezimizin sonrası dünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen, İmparator  Şah Cihan’ın büyük bir aşkla sevdiği ve doğum sırasında kaybettiği eşi Mümtaz Banu Begüm anısına yaptırdığı, Dünyanın Yedi Harika’sından birisi olan Tac Mahal oluyor. Yapımında 21 yıl boyunca 22 bin işçinin çalıştığı, parlak, ince mavi damarları olan beyaz mermerin taşınmasında 1000 filin kullanıldığı bu yapıda Osmanlı etkisi de bulunmaktadır. Ana kubbe İsmail Efendi tarafından tasarlanmış, genel tasarımda üstad İsa'nın yardımı bulunmuştur. İçinde ve dışındaki işlemelerde Kuran’dan birçok ayet de bulunduğu yapı; kubbesi ve dört köşesindeki minareleriyle, hangi yönden bakarsanız bakın simetriktir. Gün doğumda pembe, öğlen beyaz, ay ışığında altınımsı renge bürünen Tac Mahal bu özelliği ile Mümtaz Mahal’in his değişikliklerini yansıtmaktadır. Sonrasında Agra’nın 40 km batısında bulunan, Zafer Şehri" anlamına gelen ve İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Diwan-ı am, Diwan-ı Khas , Pachisi, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal göreceğimiz yerler  arasında. Tur bitimi Jaipur’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: JAIPUR

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan, Maota gölünün üzerinden tepelere yükselen 1639 yılından beri hiç restore edilmemiş,Rajput Mimarisinin essiz bir örneği olan,  kraliyet salonlarının muazzam el içliliğine tanıklık edeceğimiz Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye jeepler ile çıkacağız. Kale gezimizin ardından Rajasthan eyaletinin en büyük aynı zamanda merkezi şehri Jaipur’daki gezimize devam edip,Moğol tarzlarından esinlenerek inşa edilmiş, muhteşem koleksiyona sahip bugün müze olarak kullanılan Maharaja Şehir Sarayını ve hemen yanında yer alan astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantarı ziyaret ediyoruz. Sonrasında rengarenk Hindistan'a şahit olacağınız Johari, Bapu ve Nehru pazarlarından birini görüp otele transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: JAIPUR – VARANASİ

Kahvaltımızın ardından özel aracımızla Havaalanına varış ile birlikte Varanasi uçuşumuz için check in ve bagaj işlemlerimiz tamamlıyoruz sonrasında  Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Check in (standart check in zamanı 15:00’dir. Odalar müsaitse check in işlemi daha erken yapılacak)  ve yerleşme sonrası Geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelden hareket edeceğiz. Gün batışında Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız.Bu benzersiz deneyim sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


7. Gün: VARANASİ – DELHI

Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Ardından Kashi Wishwanath , Banaras Hindu Üniversitesi ve Bharat Mata Tapınağını ziyaret etmek için yola çıkıyoruz.Gezi sonrası  otelimize kahvaltımızı almak için dönüyoruz.Serbest zaman ardından havaalanına transferimizi gerçekleştireceğiz.Yerel Havayolları ile Delhi’ye uçuş.Varışta Otele transfer.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8. Gün: DELHI

Kahvaltının ardından tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görecek ve Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çek çekler ile kısa bir tur yapıyoruz.Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayum Türbesi , Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binalarını ve Sikh Tapınağını görüp otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz otelde. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz  akşam etkinliği olarak Bollywood Şovu’a katılabilir. Renkli ve çoşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz.

Akşam Etkinliği : Bollywood Show - Kingdom of Dreams : 65 USD (Kişi Başı) (Bronze Class)


9. Gün: DELHI - İSTANBUL

Sabah erken havaalanına transfer oluyoruz.Türk Havayollarının TK-717 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket ediyoruz.İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.Bir dahaki keşfinizde buluşmak üzere.11. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

09 – 18 Ekim 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 09 Ekim Cuma saat 17:30  

09 Ekim TK 726    İstanbul  20:35 - Katmandu 06:25 +1 (Katmandu’ya varış, 10 Ekim sabah saat 06:25’de)

18 Ekim TK 717   Delhi       06:25 - İstanbul    11:30

14 – 22 Kasım 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 13 Kasım Cuma saat 22:30  

14 Kasım TK 726    İstanbul 01:45 - Katmandu 11:25  (uçuş 13 Kasım’ı 14 Kasım’a bağlayan gece)

22 Kasım TK 717    Delhi     06:55 - İstanbul    11:30

05 – 13 Aralık 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 04 Aralık Cuma saat 22:30  

05 Aralık TK 726    İstanbul 01:45 - Katmandu 11:25  (04 Aralık’ı 05 Aralık’a bağlayan gece)

13 Aralık TK 717    Delhi     06:55 - İstanbul    11:30Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Katmandu gidiş / Delhi-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Katmandu – Delhi uçuşu ve vergileri,
Jaipur – Varanasi uçuşu ve vergileri,
Varanasi – Delhi  uçuşu ve vergileri,
5* Otellerde kahvaltı dahil konaklamalar,
Programda belirtilen tüm akşam yemekleri,
Programda belirtilen tüm geziler,
Taj Mahal gezisi  giriş ücreti,
Amber Kalesi’ne giriş ücretleri,
Agra Kalesi giriş ücretleri,
Ganj Nehri turu,
Swyambhunath Tapınağını turu,
Delhi’de geleneksek çek çekler ile tur,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Hindistan ve Nepal Vize Ücretleri (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir),
Öğle yemekleri,
Yemeklerde alınan içecekler,
Zorunlu seyahat sigortası (15 Euro),
Bahşişler,
Kişisel harcamalar.

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
14.11.20205* Oteller2079.00 USD2678.00 USD -0 - 2 Yaş 479.00 USD
2 - 11 Yaş 2029.00 USD
Taksitler »
05.12.20205* Oteller2049.00 USD2648.00 USD -0 - 2 Yaş 479.00 USD
2 - 11 Yaş 1999.00 USD
Taksitler »

Kalkış Tarihleri

14 Kasım • 05 Aralık

Kalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Lüks Otobüslerle
299.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
249.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
2199.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

80 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341