MEKSİKA 2020 ŞUBAT-MART-EKİM

MEKSİKA 2020 ŞUBAT-MART-EKİM
Açıklama :

MEKSİKA 04 ŞUBAT 2020-05 MART 2020-05 EKİM 2020 AF 7 GECE 10 GÜN

Gezilecek Yerler :

Cancun(3) - Merida(1) - Mexico City(3)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – PARİS – CANCUN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup,check in işlemlerinin yapılmasının ardından Air France Havayolları’na ait AF 1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz.Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğun ardından Paris’e varıyoruz.Ardından AF 1391 sefer sayılı uçak ile Cancun’a hareket ediyoruz.Yaklaşık 11 saatlik uçak yolculuğumuzun ardından Cancun Havalimanı’na varıyoruz.Alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize transfer. Konaklama Cancun’daki otelimizde.


2. Gün: CANCUN

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Chichen Itza turuna katılabilirler.Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır.Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir.Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir.Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman.

Chichen Itza Turu : 115 USD (Kişi Başı)


3. Gün: CANCUN

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tulum & Playa de Carmen  turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır.M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz.Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Playa de Carmen’e gidiyoruz. Playa de Carmen masmavi bir okyanusun kenarında yer alan, şirin bir tatil kasabasıdır. Playa de Carmen’in eşsiz plajında güneşlenip,  turkuaz rengi sularında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman.

Tulum & Playa de Carmen Turu : 110 USD (Kişi Başı)


4. Gün: CANCUN – MERİDA

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Merida’ya hareket edeceğiz. Varışımızın ardından kısa bir Merida panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; Akıl alıcı Yucaton yarımadasının dar sokaklarını gezme fırsatı bulacağımız gezide ayrıca kolonyal dönemden kalma hoş binalar görebileceğiz. Bu bölgeye ayrıca ‘Beyaz Şehir’ denir. Sebebi ise etrafta görebileceğiniz Beyaz taşlanmış kireç tası yapılardır.Merida, Yucatan yarımadasında Maya kültürünün merkezi konumundadır.Ardından otele transfer ve odalarımıza yerleşme.Konaklama otelde.


5. Gün: MERİDA – MEXICO CITY

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Mexico City’e uçuyoruz. Varışımızın ardından Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Calle Madero’dan geçip Bellas Artes Saray’ını görüyoruz.Tur sonrası otelimize transfer.Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği için Mariachi Gecesi’ne katılabilirler.Konaklama otelimizde.

Akşam Etkinliği : Mariachi Gecesi (Yemekli) : 75 USD (Kişi Başı)


6. Gün: MEXICO CITY

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir.Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir.Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz.Konaklama otelimizde.

Teotihuacan Tapınaklar Turu : 95 USD (Kişi Başı)


7. Gün: MEXICO CITY

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu’na katılabilirler.20. yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “ Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim. “ Picasso’nun “ Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz “ dediği, ayrıca Louvre Müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu “La Casa Azul – Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir.Turdan sonra adı çiçekli yer anlamına gelen,Meksika’nın Venedik’i olarak kabul edilen Xochimilco (Soçimilko) tekne turunu yapacağız.Aztekler sebze ve çiçek yetiştirmek için su kanalların etrafında tarım alanları & çiçek bahçeleri yapmışlardır. Gezi sırasında günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bahçeleri, çeşitli ağaçları ve yerel halka ait evleri görebilirsiniz.Öğle yemeğimizi Tekne turu esnasında alacağız.Tur bitimi otele transfer.Konaklama otelimizde.

Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu : 90 USD (Kişi Başı)


8. Gün: MEXICO CITY - PARİS

Kahvaltının ardından bu güzel şehirde tam gün serbest zamanımız var.Mexico City’i bir de kendi gözlerinizle keşfettikten sonra rehberin belirlediği saatte havalimanına transfer olmak üzere buluşuyoruz.Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve AF 724 sefer sayılı Air France Havayolları uçağı ile Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.


9. Gün: PARİS - İSTANBUL

Paris’e varışımızın ardından uçak değiştirip Air France Havayollarına ait AF 1390 sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket edeceğiz.


10. Gün: İSTANBUL

İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor.Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.


11. Gün:

ŞEHİRLER

OTELLER

Cancun

4* Aloft Hotel Cancun vb.

https://www.marriott.com/hotels/travel/cunal-aloft-cancun/?scid=bb1a189a-fec3-4d19-a255-54ba596febe2

Merida

4* Mision Merida Panamerica Hotel vb.

https://www.hotelesmision.com.mx/destinos/yucatan/hotel-mision-merida/  

Mexico City

4* Hotel Casa Blanca vb.

www.hotel-casablanca.com.mx

 

12. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

 

04 – 13 Şubat 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 04 Şubat saat 02:00

04 Şubat       İstanbul-Paris 05:05 – 06:50

04 Şubat       Paris-Cancun 12:00 – 17:15

 

11 Şubat       Mexico City-Paris      19:55 – 13:35  (Paris’e varış 12 Şubat saat 13:35)

12 Şubat       Paris-İstanbul            22:40 – 04:10  (İstanbul’a varış 13 Şubat saat 04:10)

 

05 – 14 Mart 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 05 Mart saat 02:00

05 Mart         İstanbul-Paris 05:05 – 06:50

05 Mart         Paris-Cancun 10:15 – 15:30

 

12 Mart         Mexico City-Paris      19:55 – 13:35  (Paris’e varış 13 Mart saat 13:35)

13 Mart         Paris-İstanbul            22:40 – 04:10  (İstanbul’a varış 14 Mart saat 04:10)

 

05 – 14 Ekim 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 05 Ekim saat 01:00

05 Ekim        İstanbul – Paris        04:15 – 06:55

05 Ekim        Paris – Cancun         12:20 – 16:10

 

12 Ekim        Mexico City  – Paris 19:55 – 13:50 +1  (Paris’e varış 13 Ekim saat 13:50)

13 Ekim        Paris – İstanbul        22:55 – 03:15 +1  (İstanbul’a varış 14 Ekim saat 03:15)Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Air France Havayolları ile İstanbul-Paris-Cancun / Mexico City-Paris-İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Yerel Havayolları ile Merida – Mexico City arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Meksika’da, Merida’da ve Cancun’da 4* Otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama,
Mexico City, Merida panoramik şehir turu,
Ulusal Antropoloji Müzesi girişi,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Meksika Vize Ücreti (30 USD - Normal pasaport sahipleri için , Yeşil Pasaport sahipleri şahsen randevu alıp konsolosluğa gitmek zorundadır – Geçerli Amerikan Vizesi Yoksa),
Öğle ve akşam yemekleri,
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Lüks Otobüslerle
299.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
249.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
2199.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

73 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341