KÜBA&MEKSİKA 2020-2021 YILBAŞI

KÜBA&MEKSİKA 2020-2021 YILBAŞI
Açıklama :

KÜBA&MEKSİKA 2020-2021 YILBAŞI 26 ARALIK 2020 THY 7 GECE 9 GÜN

Gezilecek Yerler :

Havana(2) - Mexico City(3) - Cancun(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – HAVANA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’na ait TK 183 sefer sayılı uçakla Havana’ya hareket ediyoruz.13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.


2. Gün: HAVANA

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana & Puro Fabrikası Turu “ düzenlenecek.Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Ardından  Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Öğle Yemekli Benzersiz Havana & Puro Fabrikası Turu : 120 USD (Kişi Başı)

Akşam Etkinliği : Geleneksel Küba Müzikleri Eşliğinde Akşam Yemeği : 105 USD (Kişi Başı)


3. Gün: HAVANA – MEXICO CITY

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Havana – Mexico City uçuşu. Mexico City’e varışın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.


4. Gün: MEXICO CITY

Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb-öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


5. Gün: MEXICO CITY

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler.M.Ö. 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir.Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz.Dileyenler akşam etkinliği olarak Mariachi Gecesi’ne katılabilirler.Konaklama otelimizde.

Teotihuacan Tapınaklar Turu : 95 USD (Kişi Başı)

Akşam Etkinliği : Mariachi Gecesi (Yemekli) : 75 USD (Kişi Başı)


6. Gün: MEXICO CITY - CANCUN

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Cancun’a uçuyoruz. Varışımıza istinaden otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Chichen Itza turuna katılabilirler. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman.

Chichen Itza Turu : 110 USD (Kişi Başı)


7. Gün: CANCUN

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum & Playa de Carmen turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır.M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Playa de Carmen’e gidiyoruz.Playa de Carmen masmavi bir okyanusun kenarında yer alan,şirin bir tatil kasabasıdır.Playa de Carmen’in eşsiz plajında güneşlenip,turkuaz rengi sularında denizin tadını çıkarabilirsiniz.Tur sonrası Cancun’a dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Tulum & Playa de Carmen Turu : 110 USD (Kişi Başı)


8. Gün: CANCUN - İSTANBUL

Kahvaltının ardından havaalanına transfer.Türk Havayollarına ait TK 181 sefer sayılı uçuşla Istanbul’a uçuş.Yeni güne uçakta gireceğiz.


9. Gün: İSTANBUL

Sabah saatlerinde İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.


10. Gün:

OTELLER

Mexico City - Hotel Casablanca 4* vb.

https://www.hotel-casablanca.com.mx/

 

Cancun - Aloft Hotel 4* vb.

https://www.marriott.com/hotels/travel/cunal-aloft-cancun/?scid=bb1a189a-fec3-4d19-a255-54ba596febe2

 

Havana - Memories Miramar 4* vb.

http://www.hotelmiramarhavana.com/


11. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

26 Aralık 2020 – 03 Ocak 2021 (Yılbaşı Dönemi)

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 25 Aralık Cuma saat : 23:00

26 Aralık       TK 183    İstanbul     02:25 - Havana  08:10

02 Ocak        TK 181    Cancun     09:20 - İstanbul 05:25 +1 (Varış 03 Ocak sabah 05:25’de)Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Havana / Cancun-İstanbul arası gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Yerel Havayolları ile Havana - Mexico City ve Mexico City - Cancun arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Mexico City’de 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
Cancun’da 4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama,
Havana’da  4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama,
Havana ve Mexico City panoramik şehir turu,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Meksika Vize Ücreti (30 USD),
Küba Vize Ücreti (50 USD),
Tüm öğle ve akşam yemekleri,
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları ile
'den itibaren...
  

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

61 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341