BÜYÜK FAS&SAHRA ÇÖLÜ 2020 NİSAN-KASIM ARASI

BÜYÜK FAS&SAHRA ÇÖLÜ 2020 NİSAN-KASIM ARASI
Açıklama :

BÜYÜK FAS&SAHRA ÇÖLÜ 2020 NİSAN-KASIM ARASI THY 7 GECE

Gezilecek Yerler :

Casablanca(1) - Rabat - Fes(2) - Erfoud(1) - Ouarzazate(1) - Marakeş(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / Yarım Pansiyon

Tarihler :

14 Kasım

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – CASABLANCA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşma.Bilet,bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 617 sefer sayılı uçağı ile Casablanca’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile buluşuyor ve şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak,düzgün sokakları,yollarda kurulu tezgahları ve birbirinden güzel evleri ile Habous güzel bir başlangıç oluyor. Daha sonra Neo-Gotik tarzında inşaa edilmiş Casablanca Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını görüyor ve son durağımız olan Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan, Endülüs kültüründen esintiler taşıyan Hassan II Camisine hareket ediyoruz ve dışarıdan görüyoruz. Casablanca’nın meşhur kordon boyu “Corniche” kısa bir mola verip otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Casablanca’daki  otelimizde.


2. Gün: CASABLANCA – RABAT – FEZ

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Rabat’a transfer oluyoruz. Varışın ardından Rabat şehir turu. Panoramik olarak yapılacak şehir turunda; Mohammed V Mozolesi’ni, Hassan Kulesi ve Kasbah Oudaia görülecek yerler arasındadır.Ardından özel otobüsümüz ile Fes şehrine hareket.Yaklaşık 2 saatlik keyifli bir otobüs yolculuğunun ardından şehre varış.  Varışı takiben panoramik şehir turumuzda; Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek,panoramik Medina (Eski Şehir) turu sonrası otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel yapılacak olan Fez Medinasi’ndaki opsiyonel Arap gecesi turumuza katılabilirler. Yerel müzikler eşliğinde bir Arap gecesi sizleri bekliyor.

Ekstra Arap Gecesi Turu (Yemeksiz) : 30 Euro


3. Gün: FEZ

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz Opsiyonel olarak düzenlenecek olan Şafşavan (Chefchaouen) turuna katılabilirler.1471 yılında kurulan şehir, Rif Dağları'nın eteğinde, Tanca ve Tatvan şehirlerine yakın bir konumda yer almaktadır.Fas’ın kuzeydoğusunda muhteşem bir manzara ile çerçevelenmiş, çekicilik ve özgünlük dolu Chefchaouen’a doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil doğası ve maviye boyalı evleriyle sıra dışı bir yer olan Chechaouen’de gezeceğimiz yerler arasında; Açık mavi ile süslenmiş beyaz badanalı, Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları ve Büyük Cami, El Mescid, El Adama, V. Muhammed Meydanı, Medina, Kasbah bulunmaktadır. Akşam üstü, şehir ve vadi üzerindeki muhteşem gün batımına hayran olmamak mümkün değil. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız.Tur sonrası Fez’de bulunan otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelde.

Ekstra Öğle Yemekli Şafşavan (Chefchaouen) Turu : 75 Euro


4. Gün: FEZ – IFRANE – ERFOUD

Kahvaltının ardından odaları boşaltıyoruz ve Erfoud’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Ifrane'de mola veriyoruz. Deniz seviyesinden 1600 metre yüksekte kurulmuş çam, sedir ve meşe ormanları ile çevrili olan kent, Fransız Alp mimarisi ile dikkat çekmektedir.Molamızın bitiminde muhteşem manzaralar eşliğinde Midelt üzerinden çölün sınırlarına kurulmuş kent Erfoud'a doğru devam ediyoruz. Sahra Çölü'nün Kapısı adıyla bilinen Erfoud'da Prince of Persia ve Mumya gibi gişe rekortmeni filmlerden tanıdığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz.Erfoud şehrinde yerleşeceğimiz otelimizde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile  opsiyonel yapılacak olan 4x4 ler ve develer ile yapacağımız Sahra Kum Tepeleri turumuz katılabilirler. İnanılmaz bir coğrafya da yapacağımız  4x4 yolculuğu 1 saat kadar sürecek, ardından dünyanın en etkileyici manzaralarından biri olan kum tepeleri bizleri karşılayacak. Yüzyıllardır kervanları karşılayan kamp alanından alacağımız  develer ile yolumuza devam edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Ekstra Sahra Kum Tepeleri Turu : 70 Euro


5. Gün: ERFOUD – OUARZAZATE

Sabah erken saatte alacağımız kahvaltı sonrası güneşin doğuşu ile Ourzazate'a doğru yola çıkıyoruz. Atlas Dağları'nın eteğinden yapacağımız yolculuk palmiye ormanları ile süslü Draa Vadisi üzerinden devam edecek. Yolumuzun üzerinden muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Tingrir şehrini göreceğiz. Ouarzazate şehrine varışımızı takiben  otelimize yerleşeceğiz. Dileyen misafirlerimiz ile Opsiyonel olarak yapılacak olan dünyaca meşhur Aid Ben Haddou ve Film Stüdyoları turumuz yapacağız. UNESCO’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddu köyünü keşfedeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın et etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından Atlas Corporation Film stüdyolarına gireceğiz. Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Ekstra Aid Ben Haddou ve Film Stüdyoları Turu : 45 Euro


6. Gün: OUARZAZATE - MARAKEŞ

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Fas’ın ilk Başkenti olan kırmızı şehir  Marakeş’e doğru hareket ediyoruz.Yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varıyor ve imparatorluk kentlerinin arasında belki de en bilineni Marakeş’i panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz.Marakeş’i hakettiği üne kavuşturan ve geçmişin hatıralarını canlandıran manzaralar eşliğinde yapacağımız turumuz sırasında 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken adını etrafındaki kütüphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi, iki bölmeden oluşan 19. yy.  sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı gezerek devam ediyoruz. Labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile, her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz ve  Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Açık Hava Tiyatrosu"'da  Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek.Dünyanın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar,yılan oynatıcıları, dövmeciler,hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otele transfer oluyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelde.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Opsiyonel olarak düzenleyeceği Chez Ali Show’una katılabilirler.1001 gece masallarını andıran bu show’da müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar.

Ekstra Chez Ali Show (Yemeksiz) : 40 Euro


7. Gün: MARAKEŞ

Kahvaltı ve tam gün serbest zaman.Şehri keşfedebilir,rehberinizin opsiyonel düzenleyeceği Essaouira şehir turuna katılabilirsiniz.Turda,Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir.Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir.Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır.Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.

Ekstra Öğle Yemekli Essaouira Şehir Turu : 75 Euro


8. Gün: MARAKEŞ – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Marakeş Havalimanına transfer oluyoruz.Saat 15.25’te Türk Havayolları’nın TK 620 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a uçuyoruz. -Varışımız saat 22.30’da olacaktır.Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.


9. Gün:

OTEL BİLGİLERİ

ŞEHİRLER

KONAKLAMA

Marakeş

4* Nassim Hotel vb.

https://nassimhotel.morocco-ma.website/

Ouarzazate

4* Oscar Hotel vb.

http://www.oscarhotelbyatlasstudios.com/

Erfoud 

4* Kasbah Chergui vb.

http://hotel.chergui.com/

Fez

4* Royal Mirage vb.

http://www.hotelsofia.ma/

Casablanca

4* Hotel Suisse vb.

http://www.hotelsuisse-casablanca.com/


10. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

04 - 11 Nisan 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati : 04 Nisan Cumartesi Saat : 08:00

04 Nisan TK 617  İstanbul 11:20 - Casablanca    14:15

11 Nisan TK 620  Marakeş 15:25 - İstanbul         22:05

13 - 20 Haziran 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati : 13 Haziran Cumartesi Saat : 08:00

13 Haziran TK 617  İstanbul 11:20 - Casablanca  14:15

20 Haziran TK 620  Marakeş 15:25 - İstanbul       22:05

03 - 10 Ekim 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati : 03 Ekim Cumartesi Saat : 08:00

03 Ekim    TK 617  İstanbul 11:20 - Casablanca   14:15

10 Ekim    TK 620  Marakeş 15:25 - İstanbul        22:05

14 - 20 Kasm 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati : 14 Kasım Cumartesi Saat : 08:00

14 Kasım    TK 617  İstanbul 11:20 - Casablanca  14:15

20 Kasım    TK 620  Marakeş 15:25 - İstanbul       22:05Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Casablanca / Marakeş-İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
Otellerde alınacak 7 akşam yemeği,
Casablanca’da panoramik şehir turu,
Marakeş’te panoramik şehir turu,
Ouarzazate panoramik şehir turu,
Erfoud panoramik şehir turu,
Fes panoramik şehir turu,
Rabat panoramik şehir turu,
Turlar sırasında tüm transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu, 
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar.

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
14.11.20204* Oteller999.00 €1249.00 € -0 - 2 Yaş 250.00 €
2 - 12 Yaş 979.00 €
Taksitler »

Kalkış Tarihleri

14 Kasım

Kalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Lüks Otobüslerle
299.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
249.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
2199.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

73 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341