ST. PETERSBURG-MOSKOVA İMPARATORLUKTAN BUGÜNE RUSYA 2020 AĞUSTOS

ST. PETERSBURG-MOSKOVA İMPARATORLUKTAN BUGÜNE RUSYA 2020 AĞUSTOS
Açıklama :

ST. PETERSBURG-MOSKOVA İMPARATORLUKTAN BUGÜNE RUSYA 18 AĞUSTOS 2020 THY 5 GECE

Gezilecek Yerler :

St. Petersburg(3) - Moskova(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

5 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

18 Ağustos

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL - ST. PETERSBURG // 18 Ağustos 2020 Salı

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 09.15’te buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı uçuşu ile 11:45’te St. Petersburg’a uçuyoruz.Yerel saat ile 15:10’da St. Petersburg’a varıyoruz.St. Petersburg’a varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi St. Petersburg merkezi, Preobrajenski Kilisesi, Smolni Manastırı, Dekabristler Meydanı, Aurora Zırhlısı, Çeşme Kilisesi, Tatar Camii ve Saçılmış Kanlar Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam küçük bir tekneyle ile St. Petersburg kanallarında gezinti. Yerel bir lokantada “Hoş geldiniz” akşam yemeği. Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde.


2. Gün: ST. PETERSBURG // 19 Ağustos 2020 Çarşamba

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Aziz İzhak Katedrali ve Ermitaj Müzesi turlarına katılabilirler. Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde.

Aziz İzhak Katedrali Turu : 45 Euro (Kişi Başı)

Aziz İzhak Katedrali, St. Petersburg’un en büyük, dünyanın da en büyük 4. Ortodoks katedralidir. Günümüzde müze olarak hizmet vermekle birlikte ibadete açıktır. İnşaası 40 sene süren, Aziz İshak Katedrali’nin kubbeleri üzerinde 100 kilodan fazla altın, iç süslemeler için 300 kilodan fazla altın kullanılmıştır.

Ermitaj Müzesi Turu : 50 Euro (Kişi Başı)

Katerina’nın kışlık sarayı olan, dünyanın en büyük ve eski müzelerinden olan Ermitaj Müzesi’ni gezeceğiz. 1764 yılında Çariçe II. Katerina tarafından kurulan müzede yaklaşık 3 milyon değerli sanat eserinin sergileniyor. Her bir esere bir dakika seyretmek isterseniz, 24 saatte Ermitaj turunuz 8 sene sürüyor. Müzenin açılış kapanış saatlerine göre bu süre 15 seneye çıkıyor.


3. Gün: ST. PETERSBURG // 20 Ağustos 2020 Perşembe

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak  düzenlenecek olan St. Petersburg dışındaki Peterhof Sarayı, parkları ve çeşmeleri turuna katılabilirler. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Petro ve Pavel Kalesi turuna katılabilirler. Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde.

Peterhof Sarayı, Parkları ve Çeşmeleri Turu : 70 Euro (Kişi Başı)

İsveçliler’e karşı kazandığı zaferin ardından Versailles Sarayı’na benzer bir yapı inşa etmek isteyen Büyük Petro’nun 1700’lü yılların başlarında inşa ettirdiği yazlık saray St. Petersburg’da görülmesi gereken yerlerin başlarında gelir. Bölgenin ağaçlandırılması için Rusya dışından getirilen bitkilerle sağlanmıştır. Sarayda bulunan havuzlar, heykeller, çardaklar, çeşmeler ve yazlık evler mimari açıdan büyük bir görsel şölen sunuyor. Yazlık sarayın simgesi Samson Çeşmesi olarak biliniyor. Çeşmedeki Samson’un heykelinde ağzı açılan aslan, aslında Petro’nun zafer kazandığı İsveç’in simgesi, Samson da Rusya’nın simgesi olarak kabul ediliyor.

Petro ve Pavel Kalesi Turu : 40 Euro (Kişi Başı)

Neva Nehri’nin üzerine bir adacık olarak 1700’lerin başında inşa edilen kale, St. Petersburg’da ki ilk yapıdır. Yıldız şeklindeki kale, 1920’lerin başlarında Bolşevikler tarafından hapishane olarak kullanılmıştır. Birçok Romonov’un mezarı da bu adada bulunmaktadır ve Rus tarihinde önemli bir konuma sahiptir.


4. Gün: ST. PETERSBURG – MOSKOVA // 21 Ağustos 2020 Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor. Hızlı trenle Moskova’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek tren yolculuğu sonrasında St. Petersburg’a varıyoruz. Moskova’ya varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda GUM, Lenin’in Anıt Mezarı, Aziz Vasil Katedrali, Kremlin, Kızıl Meydan, Tverskaya Caddesi, Lubyanka Meydanı, KGB Binası ve Bolshoi Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Nazım Hikmet’in de mezarının bulunduğu Novodeviçiy Mezarlığını ziyaret edeceğiz. Geceleme Moskova’daki otelimizde.


5. Gün: MOSKOVA // 22 Ağustos 2020 Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin ve Çevresi turuna katılabilirler.Ardından her bir durağı ayrı bir sanat eseri olan Moskova Metrosu’nun en güzel duraklarını gezeceğiz.Geceleme Moskova’daki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Işıklar Altında Moskova gece turuna katılabilirler.

Kremlin (Hazine Odası Dâhil) ve Çevresi Turu : 70 Euro (Kişi Başı)

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan ve Rusya devlet başkanı'nın resmi ikametgâh yeri olan ve adı "şehir içinde bir kale" anlamına gelen Kremlin’in yapımı 1495 yılında tamamlanmıştır. Kızıl Meydan, Lenin’in Anıtmezarı, Kremlin’de Katedral Meydanı, Meryem’in Göğe Yükselişi Katedrali, Hazine (Silahhane: Saray giysileri, taçlar, tahtlar, mücevherler, silahlar, arabalar, at koşumları, hediye altın ve gümüş takımlar) ve Elmas Fonu görülecek yerler arasındadır.

Işıklar Altında Moskova Gece Turu : 40 Euro (Kişi Başı)

Moskova içerisinde sadece muhteşem kültür ve tarih barındırın bir şehir değil, aynı zamanda ışıkların 24 saat parladığı, büyük, canlı ve hayat dolu bir şehirdir. Bu turumuzda Moskova’nın eşsiz gece atmosferini keşfe çıkacağız.


6. Gün: MOSKOVA - İSTANBUL // 23 Ağustos 2020 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Tretyakov Galerisi ve Puşkin Müzesi turuna katılabilirler.Gezilerimizin ardından havalimanına transfer.Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile 20:45’te İstanbul’a hareket.23:05’te İstanbul’a varışın ardından turun sonu.Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.

Tretyakov Galerisi Turu : 50 Euro (Kişi Başı)

1856 yılında Moskova'da tüccar Pavel Tretyakov tarafından kurulan sanat müzesi. Dünyanın en önemli güzel sanatlar koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Müzede yaklaşık 250 sanatçının yaklaşık 130.000 eseri sergilenmektedir. Bu sanatçıların en bilinenleri arasında Andrey Rublev, İvan Ayvazovski, Viktor Vasnetsov ve İlya Repin, Kazimir Maleviç sayılabilir.

Puşkin Müzesi Turu : 50 Euro (Kişi Başı)

Moskova’nın en önemli sanat müzelerinden biri olan Puşkin Müzesini gezeceğiz. Müze, Eski Yunan, Roma, eski Mısır, Ortaçağ’dan 20. yüzyıla uzanan müthiş bir sanat koleksiyonunu barındırıyor. Bunun dışında Batı Anadolu'dan çalınmış Troya hazineleri de müzede sergilenmektedir.


7. Gün:

OTELLER VB.

4* ST. PETERSBURG PARK INN PULKOVSKAYA vb.

4* MOSCOW HOLIDAY INN SOKOLNIKI vb.Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-St. Petersburg / Moskova-İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
Tercih edilen otelde 5 gece oda kahvaltı konaklama (Sabah kahvaltıları dâhil),
Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,
Moskova panoramik şehir turu,
St. Petersburg panoramik şehir turu,
St. Petersburg tekneyle kanal gezisi (45 Euro),
İlk akşam alınacak gösterili “Hoş geldiniz” yemeği (70 Euro),
Moskova Metrosu ve Arbat Caddesi turu (35 Euro),
Novodeviçiy Mezarlığı turu (35 Euro),
Türkçe rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı Çıkış Harcı,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,
Vize Ücreti,
Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,
Kişisel harcamalar,
Minibar ve otel harcamaları.

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
18.08.20204* Oteller740.00 €950.00 € -0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 740.00 €
Taksitler »

Kalkış Tarihleri

18 Ağustos

Kalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları
399.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
349.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
549.00
'den itibaren...
KORE TURLARI
07.08.2020
Vizesiz
1950.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

22 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341