KÜBA 2019 4* 21 EYLÜL

KÜBA 2019 4* 21 EYLÜL
Açıklama :

KÜBA 4* 21 EYLÜL 2019 THY 7 GECE 9 GÜN

Gezilecek Yerler :

Havana(5) - Cayo Santa Maria(2) - Remedios – Trinidad - Santa Clara

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / 5 Gece Oda Kahvaltı 2 Gece Herşey Dahil

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – HAVANA // 21 Eylül 2019 Cumartesi

Alan Buluşması : 20 Eylül 2019 Cuma Saat 22:40

20 Eylül 2019 Cuma Saat 22.40’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 01.40’ta Türk Havayolları’na ait TK 183 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz.13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 07.50’de Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz.Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz.Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.


2. Gün: HAVANA // 22 Eylül 2019 Pazar

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Öğle Yemekli Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu : 120 USD (Kişi Başı)
Akşam Yemekli Cabaret Parisien Show : 95 USD (Kişi Başı)


3. Gün: HAVANA // 23 Eylül 2019 Pazartesi

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz için Ekstra olarak “Öğle Yemekli Benzersiz Havana Turu “düzenlenecek.Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz.Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz.Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz.Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde,Akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Öğle Yemekli Benzersiz Havana Turu : 105 USD (Kişi Başı)
Geleneksel Küba Müzikleri Eşliğinde Akşam Yemeği : 105 USD (Kişi Başı)


4. Gün: HAVANA // 24 Eylül 2019 Salı

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Öğle Yemekli Hemingway Turu : 65 USD (Kişi Başı)


5. Gün: HAVANA - SANTA CLARA – REMEDIOS – CAYO SANTA MARIA // 25 Eylül 2019 Çarşamba

Kahvaltının ardından Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara şehrini görmek için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Remedios Kasabasını geziyoruz. Buradaki gezimiz sırasında kasabanın ana kilisesi olarak da bilinen ve yüzyıllar boyunca korsanları ve sömürgecileri bölgeye çektiği için geçmişte beyaz boya ile kapatılmaya çalışılan  fakat sonra restore edilerek ortaya çıkartılan 13 altın kemere ev sahipliği yapan Iglesia San Juan Bautista de Remedios’u göreceğiz. Sonrasında ise  Santa Clara yolculuğumuz devam edecek. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve yemek sonrası özel otobüsümüz ile Cayo Santa Maria’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: CAYO SANTA MARIA // 26 Eylül 2019 Perşembe

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde.Konaklama otelimizde.


7. Gün: CAYO SANTA MARIA – TRINIDAD – HAVANA // 27 Eylül 2019 Cuma

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Varışta panoramik Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktansonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası özel otobüsümüz ile Havana’ya hareket ediyoruz. Geceleme ve konaklama otelimizde.


8. Gün: HAVANA - İSTANBUL // 28 Eylül 2019 Cumartesi

Kahvaltının ardından havaalanına transfer.Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuş ile saat 09.20’de Istanbul’a uçuş. Uçuşumuz Caracas stoplu olacaktır.Yaklaşık olarak 1 saatlik bir bekleme olacak ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz.Yeni güne uçakta gireceğiz.


9. Gün: İSTANBUL // 29 Eylül 2019 Pazar

Yerel saat ile 09:00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


10. Gün:

OTELLER

Havana – Memories Miramar 4* vb.

https://www.memoriesresorts.com/resort/memories-miramar-habana

Cayo Santa Maria - Starfish Cayo Santa Maria Hotel 4* vb.

http://www.starfishcayosantamaria.com/

 


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul / Havana gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Havana’da 4* Otelde 5 gece oda + kahvaltı konaklama,
Havana şehir turu,
Cayo Santa Maria’da 4* Otelde 2 gece her şey dahil konaklama,
Trinidad ve Santa Clara  şehir turları sırasında öğle yemekleri (yerel restaurantta),
Havana, Remedios, Trinidad, Santa Clara şehir turları,
Programda belirtilen şehirlerarası transferler,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Vize Ücreti (50 USD) (1 Mayıs-1 Eylül 2019 tarihleri arasında Küba vizesi ücretsizdir),
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları
399.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle  
169.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
749.00
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

20 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341