PANAMA KOLOMBİYA EKVADOR PERU 2019 EKİM

PANAMA KOLOMBİYA EKVADOR PERU 2019 EKİM
Açıklama :

PANAMA KOLOMBİYA EKVADOR PERU 12 EKİM 2019 AF 9 GECE

Gezilecek Yerler :

Panama City(3) – Bogota(2) – Quito(1) – Lima(1) – Cuzco(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

9 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – PARİS – PANAMA CITY // 12 Ekim 2019 Cumartesi

Turumuz saat 01:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 04:15’te Air France’a ait AF 1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik uçak yolculuğun ardından yerel saat ile 06:55’de Paris’e varıyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve 13:40’da AF 474 sefer sayılı uçak ile Panama City’e uçuyoruz. Yerel saat ile 17:35’de varış. Pasaport işlemlerinin ardından alanda bekleyen aracımız ile otele transfer oluyoruz. Tüm gün dinleniyoruz. Geceleme Panama City’deki otelimizde.


2. Gün: PANAMA // 13 Ekim 2019 Pazar

Kahvaltımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk durağımız Panama’nın eski kent merkezi Casco Viejo’yu geziyoruz.  UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan bu tarihi merkezde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Ardından Plaza de Francia’yı ve Bolivar meydanını gezeceğiz. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz.  Geceleme otelimizde.


3. Gün: PANAMA // 14 Ekim 2019 Pazartesi

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “Öğle yemekli Panama Kanalı ve Maymun adası” turumuza katılabilirler. Panama Kanalı’nda büyük yolcu ve yük gemilerinin geçişine tanıklık edeceğiz. Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'u birbirine bağlayan kanaldan yılda yaklaşık 14.000 gemi geçmektedir. Sonrasında Gatun Gölü üzerinde keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Göl üzerinde bulunan adacıkları görecek Maymun adasında maymunları besleme şansına sahip olacağız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra şehre dönüyoruz ve alış veriş cenneti Panama’da serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde.

Öğle yemekli Panama Kanalı ve Maymun adası Turu:  160 USD  (Kişi Başı)


4. Gün: PANAMA – BOGOTA // 15 Ekim 2019 Salı

Erken kahvaltımızın ardından Havana havalimanına transfer oluyoruz. Saat 10.45’de Bogota’ya uçuyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından 12.15’te Bogota’ya varıyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bogota şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. . İlk durağımız şehri panoramik olarak göreceğimiz Monserrate Tepesi olacak. Teleferik ile bu tepeye çıkacak bu büyük şehrin  manzarasını izleyeceğiz. Ardından Tarihi şehir merkezini gezmeye başlıyoruz.  Kolonyal dönemden kalma eski şehir merkezinde Bolivar Meydanı, Başkan’ın Evi, Ulusal Bina, Adalet Sarayı gibi yerleri göreceğiz. Ardından dünyanın en büyük ve en değerli eserlerin bulunduğu Altın Müzesi’ni gezeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.


5. Gün: BOGOTA // 16 Ekim 2019 Çarşamba

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “Tuz Katedrali (Zipaquria)” turumuza katılabilirler. Dünya’da sadece 2 tane bulunan Tuz Katedrali’ni ziyaret etmek için Zipaquira’ya gidiyoruz. Eski tuz madenin içine inşa edilen ve tamamız tuzdan meydana gelen bu katedrali keşfetmek için madenin içerisine giriyoruz. Ayrıca madenin etrafından bulunan tuz madenlerini ve tuz işleme atölyelerini de ziyaret edeceğiz.  Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

Tuz Katedrali (Zipaquria) Turu: 95 USD (Kişi Başı)


6. Gün: BOGOTA – QUITO // 17 Ekim 2019 Perşembe

Kahvaltımızın ardından Quito uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Saat 08.20’de Quito’ya uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık uçuşun ardından Quito’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız 22km uzaklıkta bulunan “Dünya’nın Ortası” diye anılan Ekvator çizgisin geçtiği park ve parkın içinde bulunan anıta gidiyoruz. Bu anıtı gördükten sonra eski şehir merkezine gidecek ve kolonyal bir mimariye sahip eski şehrin sokaklarında turumuzu yapacağız. Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.


7. Gün: QUITO – LİMA // 18 Ekim 2019 Cuma

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “Botanik Bahçesi ve Dünyanın Ortası” turumuza katılabilirler. Tur bitimi Lima uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Saat 18.29’da Lima’ya uçuyoruz. Yaklaşık 2 saat 20 dakikalık uçuşun ardından Lima’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Lima otelimizde.

Botanik Bahçesi ve Dünyanın Ortası Turu: 80 USD (Kişi Başı)


8. Gün: LİMA – CUZCO // 19 Ekim 2019 Cumartesi

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Cuzco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağı, İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı, İnka askeri kale olan Puca Pucara, içerisinde su kanalları bulunan ve İnka’ların banyosu olarak da bilinen Tambomachay ve Cuzco’yu düşmanlardan korumak için inşa edilen Sacsayhuaman hisarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Cuzco’da otelimizde.


9. Gün: CUZCO – MACHU PİCCHU - CUZCO // 20 Ekim 2019 Pazar

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.


10. Gün: CUZCO – LİMA – PARİS // 21 Ekim 2019 Pazartesi

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer oluyoruz ve yerel havayolları ile Lima’ya uçuyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Lima’ya varıyoruz. Varışın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Lima Tarihî Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Bununla beraber Peru başkanlık makamı olan Başkanlık binası ve Belediye binası da bölgede göreceklerimizden bazıları. Tur bitimi havalimanına transfer oluyoruz. Air France’a  ait AF 483 sefer sayılı uçak ile saat 18:10’da Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.


11. Gün: PARİS – İSTANBUL // 22 Ekim 2019 Salı

Yerel saat ile 13:35’te Paris’e varıyor ve uçak değiştiriyoruz. Ardından saat 22:50’de AF 1390 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuyoruz.


12. Gün: İSTANBUL // 23 Ekim 2019 Çarşamba

Yerel saat ile 03:15’te İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.


13. Gün:

OTELLER

Panama City Best Western Plus Zen 4* vb.

www.bwpanamazenhotel.com

 

Bogota De La Opera Hotel 4* vb.

www.hotelopera.com.co/


Quito – Quito Hotel 4* vb.

http://www.hotelquito.com.ec/es/

 

Lima – La Hacienda Hotel 4* vb.

www.hoteleslahacienda.com

 

Cusco – Sonesta Hotel Cusco vb.

www.sonesta.com

 

 Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Air France ile İstanbul-Paris-Panama City gidiş / Lima-Paris-İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
Yerel hava yolları ile Panama City – Bogota/Bogota- Quito/Quito-Lima / Lima-Cuzco-Lima ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,
Panama’da 3 gece 4* otelde oda – kahvaltı konaklama,
Bogota’da 2 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama,
Quito’da 1 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama,
Lima’da 1 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama,
Cuzco’da 2 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama ,
Panama City, Bogota, Quito, Lima ve Cuzco panoramik şehir turları,
Macchu Pichu turu,
Programda belirtilen şehirlerarası transferler,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Tüm öğle ve akşam yemekleri,
Tüm ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Lüks Otobüslerle
349.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
549.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
499.00
'den itibaren...
KORE TURLARI
29.05.2020
Vizesiz
1950.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

9 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341