AZERBAYCAN GÜRCİSTAN ERMENİSTAN 2020 TEMMUZ-AĞUSTOS

AZERBAYCAN GÜRCİSTAN ERMENİSTAN 2020 TEMMUZ-AĞUSTOS
Açıklama :

AZERBAYCAN GÜRCİSTAN ERMENİSTAN 04 TEMMUZ&22 AĞUSTOS 2020 THY 7 GECE

Gezilecek Yerler :

Bakü(2) – Şeki(1) - Tiflis(2) - Erivan(2) – Dilijan – Haghpat

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

22 Ağustos

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – BAKÜ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup,check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’na ait uçak ile Bakü’ye hareket ediyoruz.Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Haydar Aliyev Havalimanına varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna İçeri Şehir adı verilen ve UNESCO Dünya Koruması Listesinde bulunan, duvarlarla çevrili eski şehir merkezini gezerek başlıyoruz. Bakü, Abşeron Yarımadası’nın güneybatısında yer alır. Buradaki ilk insan yerleşimleri M.Ö. 2000’lere dayanmaktadır.  Shemakha Kapısı, Kız Kulesi, Şirvan Şah Sarayı turumuz sırasında göreceğimiz önemli eserlerden bazıları. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


2. Gün: BAKÜ

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ateşgah & Gobustan turumuza katılabilirler.İlk olarak 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu,Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gobustan'a doğru yola çıkıyoruz. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama şansını bulacağız. Sonrasında Azerbaycan'ın İslamiyet öncesi geçmişinde önemli bir yer tutan ve hala kültürel birer çekim merkezi olan Ateşgah (Ateş Tapınağı)’nı ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz.Konaklama otelimizde.

Ateşgah & Gobustan Turu : 70 USD (Kişi Başı)


3. Gün: BAKÜ – ŞEKİ

Kahvaltının ardından Bakü’nün yaklaşık 300 km kuzeybatısında bulunan tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Şeki’ye doğru hareket edeceğiz. Kafkasya dağlarının eteğinde yeşillikler içerisinde yer alan Şeki’de çok sayıda Keyrvansaray, kale, hamam ve diğer yapılar bulunmaktadır. Şeki şehir turu esnasında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan Şeki Han Sarayını, 18. Yüzyılda inşa edilen, varlığını bugüne kadar sürdürebilen ender yapılardan Yukarı Kervansarayı görülecek yerlerden bazılarıdır. Şehir turu bitiminde serbest zaman verilecek ve ardından otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.


4. Gün: ŞEKİ - TİFLİS

Sabah kahvaltı sonrası Tiflis’e doğru yola çıkacağız. Tiflis’e varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Tiflis turumuzda Eski Tiflis'de bulunan Kükürt banyolarını ziyaret edeceğiz, turumuz sırasında birbirine çok yakın mesafelerde Gürcü Ortodoks, Ermeni Gregoryen kiliseleri, Osmanlı döneminin hatırası camiler ve Sinagogları bir arada görecek ve Tiflis'in dini ve kültürel zenginliğine tanıklık edeceğiz. Ardından 4. yüzyıldan kalma Narikala kalesine uğrayıp şehir turumuzu meşhur Rustaveli bulvarında Tiflis'in kozmopolitan atmosferini içimize çekerek tamamlayacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.


5. Gün: TİFLİS – ERİVAN

Sabah kahvaltı sonrası Gürcistan ve Ermenistan sınırı olan Sadakhlo’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemleri sonrasında Ermenistan’a giriş yapıyoruz. Dünyanın en büyük dağ göllerinden biri olan Sevan gölünde mola vereceğiz. Ardından Erivan merkeze varış ve otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.


6. Gün: ERİVAN

Sabah kahvaltı sonrası Ermenistan’ın başkenti, kültür ve politik merkezi olan Erivan’da şehir turumuza başlıyoruz. Ermenistan’ın kadın sembolü olan Mayr-Hayastan heykeli, Madots ve Bagramian bulvarları, Konser Binası, Gök Cami, Başkanlık Sarayı, Parlemento Binası, Opera Binası, Cumhuriyet Meydanı ve de UNESCO Dünya Belleği Programı Listesi’nde yer alan, ortalama 17.000 antik el yazısına ve 300.000 civarında arşiv dokümanını bünyesinde barındıran Mastots Matenadaran Enstitüsü Erivan şehir turumuzun en önemli duraklarından olacaklar.Sonrasında Cascade Anıtı’na çıkarak Erivan’ın panoramik manzarasına şahit oluyoruz. Kendisini gösterirse Ararat (Ağrı) dağını bir de bu yakadan panoramik görme şansına sahip oluyoruz. Tur sonrası otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.


7. Gün: ERİVAN – DILIJAN – HAGHPAT – TİFLİS

Sabah kahvaltı sonrası Tiflis’e doğru hareket edeceğiz. Dilijan’a varışımızın ardından kısa bir mola vereceğiz. Ardından yolculuğumuza devam ederek, Haghpat’a varıyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Haghpat Manastırını ziyaret ediyoruz.Sonra Gürcistan sınırına doğru yola çıkıyor ve sınır işlemlerimizi yapıyoruz.Tiflis ‘e varış ve otele yerleşme.Konaklama otelimizde.


8. Gün: TİFLİS - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Tiflis’e doğru hareket edeceğiz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş.Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık uçuşun ardından İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.


9. Gün:

ŞEHİRLER

OTELLER

Bakü

4* Baku Inn Hotel vb.

Şeki

4* Ruma Qala Hotel vb.

Tiflis

4* Coste Hotel Tbilisi vb.

Erivan

4* Bass Boutique Yerevan Hotel vb.

 

10. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

04 – 11 Temmuz 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 04 Temmuz Cumartesi saat 05:00

04 Temmuz   TK 332          İstanbul  08:10  –  Bakü  12:00

11 Temmuz   TK 383          Tiflis 17:25 – İstanbul 19:00

 

22 – 29 Ağustos 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 22 Ağustos Cumartesi saat 05:00  

22 Ağustos    TK 332          İstanbul  08:10  –  Bakü  12:00

29 Ağustos    TK 383          Tiflis 17:25 – İstanbul 19:00Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Bakü / Tiflis-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Bakü, Şeki, Tiflis ve Erivan’da 4* Otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklama,
Bakü, Şeki, Tiflis, Erivan şehir turları,
Programda belirtilen şehirlerarası transferler,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Vize Ücretleri (Azerbaycan kapı vizesi kişi başı : 11 USD - Ermenistan kapı vizesi kişi başı : 7 USD) (Yeşil Pasaportluların tur hareket tarihinden en az 30 gün önce başvuru yapması gerekiyor),
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
22.08.20204* Oteller999.00 USD1274.00 USD -0 - 2 Yaş 250.00 USD
2 - 11 Yaş 949.00 USD
Taksitler »

Kalkış Tarihleri

22 Ağustos

Kalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları
399.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
349.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
549.00
'den itibaren...
KORE TURLARI
07.08.2020
Vizesiz
1950.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

22 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341