MOSKOVA-ST. PETERSBURG 2020 NİSAN-AĞUSTOS ARASI

MOSKOVA-ST. PETERSBURG 2020 NİSAN-AĞUSTOS ARASI
Açıklama :

MOSKOVA-ST. PETERSBURG 2020 NİSAN-AĞUSTOS ARASI THY 5 GECE

Gezilecek Yerler :

Moskova(2) - St.Petersburg(3)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

5 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

15, 29 Ağustos

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL - MOSKOVA

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşma.Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 413 sayılı seferi ile Moskova’ya hareket.Moskova’ya varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla panoramik Moskova şehir turuna başlıyoruz.Panoramik Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz Rus Halk Dansları programına katılabilirler.Rusya'nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu, klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya'nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor.Program esnasında Rus tarihini de görerek,ülke içerisinde yer alan farklı etnik kökenden milletlerin yerel danslarını izleyeceğiz.

Ekstra Rus Halk Dansları Şovu : 90 Euro (Kişi Başı)


2. Gün: MOSKOVA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından serbest zaman.Arzu edenler opsiyonel olarak düzenlenecek olan Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat & Nazım Hikmet’in Mezarı Turu’na katılabilirler. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in de çalışma ofisinin bulunduğu Kremlin, 14. Yüzyıdan beri Moskova’nın en önemli kilisesi olarak kabul edilen Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi Katedralini ve dünyanın en büyük çanını da içinde barındırmakta. Turumuza Moskova Metro’su ile devam edeceğiz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir. Ardından Nazım Hikmet’in mezarı ile turumuza devam edeceğiz. Novodevici Manastırı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) gezisi için otelimizden ayrılacağız. Rusya’nın en önemli manastırlarından olan Novodevici 1524 yılında kurularak, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuştur. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmesine rağmen rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlardır. Gezi kapsamında ve manastırın içinde bulunan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz.

Ekstra Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat & Nazım Hikmet’in Mezarı Turu : 90 Euro (Kişi Başı)


3. Gün: MOSKOVA – ST.PETERSBURG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve tren istasyonuna transfer oluyoruz.Hızlı tren ile yapacağımız 5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası karşılanmanın ardından özel aracımızla St.Petersburg panoramik şehir turuna başlıyoruz.Moskova’dan sonra Rusya’nın ikinci büyük kenti olan St. Petersburg, aynı zamanda çok önemli bir sanat ve bilim merkezidir.Sanayi konusunda da çok önemli bir yere sahip olan St.Petersburg, ismini yaşamın hemen her konusunda tarih sayfasına yazdırmıştır.Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında 4.5 km.lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesi, Kanlı Katedral, Avrora Gemisi, Bakanlık Binaları, Kış Sarayı ve Saray Meydanı bulunmaktadır.Tur sonunda arzu edenler rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek Rus Gecesi turuna katılabilirsiniz.St.Petersburg’un en güzel restoranlarından Troika Restoran’da akşam yemeği ve muhteşem dans şovları izleyeme fırsatını kaçırmamalısınız. Geceleme otelimizde.

Ekstra Rus Gecesi Turu : 85 Euro (Kişi Başı)


4. Gün: MOSKOVA – ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için opsiyonel olarak düzenlenecek olan Hermitaj ve Kanal turlarımıza katılabilirler. Hermitaj, Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, dünyanın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden Hermitaj Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir. Ardından kanal turumuz ile devam edeceğiz.Kanal turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg’u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri’ne kadar uzanacağız.Turumuzun bitiminde otelimize transfer.

Ekstra Hermitaj Turu : 50 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Tekne&Kanal Turu : 40 Euro (Kişi Başı)


5. Gün: ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için opsiyonel olarak düzenlenecek olan Peterhoff Sarayı ve Peter & Paul turlarına katılabilirler.Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı (Peterhoff Sarayı'nı) görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir.II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştirArzu edenler Peter & Paul turuna katılabilirler.Petro tarafından 1700’lü yıllarda St. Petersburg’da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları’nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehrin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda.Dostoyevski, Troçki ve Lenin’in kardeşi Aleksandre’ın da kaldığı ünlü kale zindanları yıllar içinde daha birçok ünlüyü ağırlamış.Turumuzun bitiminde otelimize transfer.

Ekstra Peter & Paul Turu : 45 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Peterhoff Turu : 65 Euro (Kişi Başı)


6. Gün: ST.PETERSBURG - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transferTürk Havayolları’nın TK 402 sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ve İstanbul’a varış.Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.


7. Gün:

OTEL BİLGİLERİ

ŞEHİRLER

KONAKLAMA

Moskova

3* İbis Dinamo Hotel vb.

 https://www.accorhotels.com/tr/hotel-6227-ibis-moscow-dynamo/index.shtml

St. Petersburg

4* Park Inn by Radisson Pulkovskaya vb.

 https://www.radissonhotels.com/en-us/hotels/park-inn-conference-st-petersburg-pulkovskaya


8. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

 

11-16 Nisan

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 11 Nisan Cumartesi saat:       05:00 

11 Nisan TK 413    İstanbul               07:50  -   Moskova 10:40

16 Nisan TK 402    St Petersburg      15:15  -   İstanbul  18:45

 

23-28 Mayıs

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 23 Mayıs Cumartesi saat:       05:00 

23 Mayıs TK 413    İstanbul                 07:50  -   Moskova 10:40

28 Mayıs TK 402    St Petersburg        15:15  -   İstanbul  18:45

 

29 Temmuz-03 Ağustos

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 29 Temmuz Çarşamba saat:   05:00 

29 Temmuz TK 413    İstanbul            07:50  -   Moskova 10:40

03 Ağustos  TK  402    St Petersburg  15:15  -   İstanbul  18:45

 

15-20 Ağustos

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 15 Ağustos Cumartesi saat:   05:00

15 Ağustos  TK 413    İstanbul            07:50  -   Moskova 10:40

20 Ağustos  TK  402    St Petersburg  15:15  -   İstanbul  18:45

 

29 Ağustos-03 Eylül

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 29  Ağustos  Cumartesi saat:   05:00

29  Ağustos  TK 413    İstanbul            07:50  -   Moskova 10:40

03  Eylül       TK  402    St Petersburg  15:15  -   İstanbul  18:45Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Moskova gidiş / St.Petersburg-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
St.Petersburg’da belirtilen kategori otelde  3 gece konaklamalar,
Moskova’da belirtilen kategori otelde 2 gece konaklamalar,
Sabah Kahvaltıları,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Panoramik St.Petersburg  şehir turu,
Panoramik Moskova  şehir turu,
Moskova – St.Petersburg arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti (Müsaitliğe bağlı olarak Moskova – St.Petersburg  uçak bileti),
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler,
Programda açıkça belirtilmeyen hizmetler,
Rusya Vizesi ücreti (210 USD).

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
15.08.20203* & 4* Oteller749.00 €999.00 € -0 - 2 Yaş 200.00 €
2 - 12 Yaş 729.00 €
Taksitler »
29.08.20203* & 4* Oteller799.00 €1049.00 € -0 - 2 Yaş 200.00 €
2 - 12 Yaş 779.00 €
Taksitler »

Kalkış Tarihleri

15, 29 Ağustos

Kalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları
399.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
349.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
549.00
'den itibaren...
KORE TURLARI
07.08.2020
Vizesiz
1950.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

24 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341