ST. PETERSBURG-MOSKOVA 2020 RAMAZAN BAYRAMI MAYIS

ST. PETERSBURG-MOSKOVA 2020 RAMAZAN BAYRAMI MAYIS
Açıklama :

ST. PETERSBURG-MOSKOVA 2020 RAMAZAN BAYRAMI 23 MAYIS 2020 THY 5 GECE

Gezilecek Yerler :

St.Petersburg(3) - Moskova(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

5 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL - ST.PETERSBURG // 23 Mayıs 2020 Cumartesi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlarda sabah saat 08:00’de buluşma.Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY’nin TK401 sefer sayılı uçağı ile saat 11:00‘de St.Petersburg’a hareket.Yerel saat ile 14:20’de St. Petersburg’a varışı takiben pasaport işlemleri ve rehberimizle buluşma.Yapılacak olan panoramik şehir turunda dünyanın en ünlü mimar ve sanatçılarının en güzel örneklerinin sergilendiği caddeleri ve şehrin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı yakalayacağız.Ünlü yazarların kitaplarında işlenen ünlü Nevsky Prospect, Eski Liman Fenerleri, Darphane, Saat Kulesi, Deli Petro’ nun Heykeli, Kışlık Saray, Saray Meydanı, Amirallik Binası ve Avrora Zırhlısı görülecek yerler arasındadır.Şehir turumuzun ardından otelimize transfer.Serbest zaman ve konaklama St. Petersburg’daki otelimizde.Tur sonunda arzu eden misafirlerimiz  rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek Rus Gecesi turuna katılabilirsiniz.St.Petersburg’un en güzel restoranlarından Troika Restoran’da akşam yemeği ve muhteşem dans şovları izleme fırsatını kaçırmamalısınız.

Rus Gecesi Turu : 85 Euro (Kişi Başı)


2. Gün: ST.PETERSBURG // 24 Mayıs 2020 Pazar

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Arzu edenler opsiyonel olarak düzenlenecek olan Hermitaj ve Kanal turlarımıza katılabilirler.Hermitaj, Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden Hermitaj Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir.Ardından kanal turumuz ile devam edeceğiz.Kanal turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg’u bir de kanallardan görerek Neva Nehri’ne kadar uzanacağız.Turumuzun bitiminde otelimize transfer.

Hermitaj Turu : 50 Euro (Kişi Başı)

Kanal Turu : 40 Euro (Kişi Başı)


3. Gün: ST.PETERSBURG // 25 Mayıs 2020 Pazartesi

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için opsiyonel olarak düzenlenecek olan Peterhoff Sarayı ve Peter & Paul turlarına katılabilirler.Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı (Peterhoff Sarayı'nı) görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.Ardından arzu eden misafirlerimiz Peter & Paul turuna katılabilirler. Petro tarafından 1700’lü yıllarda St. Petersburg’da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip.Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları’nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor.Şehrin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin’in kardeşi Aleksandre’ın da kaldığı ünlü kale zindanları yıllar içinde daha birçok ünlüyü ağırlamış.Turumuzun bitiminde otelimize transfer.

Peter & Paul Turu : 45 Euro (Kişi Başı)

Peterhoff Turu : 65 Euro (Kişi Başı)


4. Gün: ST.PETERSBURG // 26 Mayıs 2020 Salı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltıyor ve tren istasyonuna transfer oluyoruz.Hızlı tren ile yapacağımız 5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası karşılanmanın ardından özel aracımızla Moskova panoramik şehir turuna başlıyoruz. Panoramik Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastırı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Rus Halk Dansları programına katılabilirler.Rusya'nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu, klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya'nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor.Program esnasında Rus tarihini de görerek ülke içerisinde yer alan farklı etnik kökenden milletlerin yerel danslarını izleyeceğiz.

Rus Halk Dansları Şovu : 90 Euro (Kişi Başı)


5. Gün: MOSKOVA // 27 Mayıs 2020 Çarşamba

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat & Nazım Hikmet’in Mezarı Turu’na katılabilirler. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in de çalışma ofisinin bulunduğu Kremlin, 14. Yüzyıdan beri Moskova’nın en önemli kilisesi olarak kabul edilen Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi Katedralini ve dünyanın en büyük çanını da içinde barındırmakta. Turumuza Moskova Metro’su ile devam edeceğiz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir. Ardından Nazım Hikmet’in mezarı ile turumuza devam edeceğiz. Novodevici Manastırı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) gezisi için otelimizden ayrılacağız. Rusya’nın en önemli manastırlarından olan Novodevici 1524 yılında kurularak, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuştur. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmesine rağmen rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlardır. Gezi kapsamında ve manastırın içinde bulunan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz.

Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat & Nazım Hikmet’in Mezarı Turu : 90 Euro (Kişi Başı)


6. Gün: MOSKOVA - İSTANBUL // 28 Mayıs 2020 Perşembe

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz.THY’nin TK 416 sayılı tarifeli uçuşu ile saat 20:00’de İstanbul’a hareket ve saat 23:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun  sonu.


7. Gün:

OTELLER

İbis Dinamo Hotel Moskova vb. - 3* Standart oda, oda kahvaltı konaklamalar

St.Petersburg Park Inn Pulkovskaya vb. - 4* Standart oda, oda kahvaltı konaklamalarÜcrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-St.Petersburg gidiş ve Moskova-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
St.Petersburg’da seçilen kategori otelde 3 gece konaklamalar,
Moskova’da seçilen kategori otelde 2 gece konaklamalar,
Sabah Kahvaltıları,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Panoramik St.Petersburg şehir turu,
Panoramik Moskova şehir turu,
St.Petersburg - Moskova arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı Çıkış Harcı,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Şahsi harcamalar, opsiyonel turlar ve programda belirtilmeyen yemekler,
Programda açıkça belirtilmeyen hizmetler,
Rusya Vizesi ücreti (210 USD).

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Lüks Otobüslerle
349.00
'den itibaren...
Pegasus Havayolları
549.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
499.00
'den itibaren...
KORE TURLARI
29.05.2020
Vizesiz
1950.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

11 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341