BÜYÜK İTALYA YUNANİSTAN BALKAN 2019 NİSAN-KASIM ARASI

BÜYÜK İTALYA YUNANİSTAN BALKAN 2019 NİSAN-KASIM ARASI
Açıklama :

BÜYÜK İTALYA YUNANİSTAN BALKAN 2019 NİSAN-KASIM ARASI OTOBÜSLE 7 GECE 9 GÜN

Gezilecek Yerler :

Selanik-Igoumenitsa-Napoli-Pompei-Roma-Floransa-Pisa-Siena-Venedik-Milano-Verona-Ljublijana-Belgrad-Sofya

Kalkış Noktaları :

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 22:30 Mecidiyeköy Migros Önü,23:00 İncirli Ömür Plaza Önü

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

25 Ekim • 08 Kasım

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: ve 2.Gün İSTANBUL – SELANİK – İGOUMENİTSA

Gezimizin ilk günü, 22:00'de Kadıköy Evlendirme Dairesi, 22:30'da Mecidiyeköy Migros Önü ve 23:00'de İncirli Ömür Plaza Önü hareketi ile Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç-Gümülcine-İskeçe karayolu takip edilerek Selanik’e yolculuk. Sabah saatlerinde Selanik varışı ile panaromik şehir turu; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret sonrası Aristoteles Meydanında serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23:30’da hareket. Gece feribot yolculuğu.


3. Gün: BARİ (BRİNDİSİ) – ROMA (POMPEİ & IŞIKLAR ALTINDA ROMA)

Sabah yerel saat ile 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari yada Brindisi’ye varışı takiben otobüsümüz ile rehberiniz tarafından düzenlenecek yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompe’yi indirimli fiyatla (Ekstra 75 Euro) gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Işıklar Altında Roma ( By Night) Akşam Turu’nu (Ekstra 20 Euro) gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.


4. Gün: ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Şehirde serbest zaman. Geceleme otelinizde.


5. Gün: ROMA – (SİENA) – FLORANSA

Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Buluşmanın ardından Floransa’ya yolculuk. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Toscana bölgesinin önemli tarihi şehri Siena turuna katılabilirler. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacak, Siena meydanı ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz (40 Euro). Şehre varışın ardından Floransa şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda; Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde şehri yakından keşfetmek ve alışveriş için keyifli serbest zaman. Buluşmanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


6. Gün: FLORANSA – (PİSA) – VENEDİK

Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma.Buluşmanın ardından Venedik yolculuğu.Güzergah üzerinde dileyen misafirlerimiz Pisa turuna katılabilirler. Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan, Campo die miracoli (Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır (40 Euro). Varışımızın ardından Venedik’i tanımak üzere, yürüyerek San Marco meydanına doğru hareket ediyoruz. Misafirlerimizin onaylaması halinde özel Vapuretto’lar ile (15 Euro) tarihi San Marco Meydanına varıyoruz. Varışımızın ardından, Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz, Rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Gondol gezisine (25 Euro) katılabilirler. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları suyun üzerinde gezme ve daha detaylı keşfetme imkanı buluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan, dünyaca ünlü dantel el işçiliği ürünlerin üretilip sergelinediği atölyeleri görüp alışveriş yapabilecekleri Burano Adası (35 Euro) turuna katılabilirler. Şehir turunun ardından serbest zaman. Buluşmanın ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.


7. Gün: VENEDİK - (MİLANO&VERONA&GARDA)

Otelde alınan kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz, Rehberimizin düzenleyeceği tam günlük ekstra Milano & Verona & Garda turuna katılabilirler (90 Euro).Gezimizin ilk durağında, İtalya’nın mermer cenneti ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin bulunduğu Verona’ya keşfediyoruz. Eski şehir, günümüzde halen konser organizasyonlarına ev sahipliği yapan Tarihi Arena, Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanı kentte görülecek yerler arasındadır. Verona gezisinin ardından Milano yolculuğu başlangıcı. Güzergah üzerinde, her mevsimi ayrı özel dünyanın her yerinden gezgin ziyaretçiyi misafir eden, doğal güzellikleriyle ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Sanayi ve Moda şehri Milano kent merkezine yolculuk.Varış ile Milano şehir turu. Şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına varış. Meydanda, İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı keşfi ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki gezimizi noktalıyoruz. Programın ardından Venedik dönüş yolculuğu. Venedik varışı ile otele transfer. Geceleme otelimizde.


8. Gün: VENEDİK – BELGRAD (LJUBLJANA)

Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma.Buluşma sonrası Sırbistan yolculuğu. Arzu eden misafirlerimiz, güzergah üzerinde Rehberimiz tarafından düzenlenecek olan, Slovenya’nın Başkenti 2016 European Green Capital ödüllü Ljubljana (Ekstra 25 Euro) şehir turuna katılabilir.Gerçekleşecek olan panoramik şehir turunda; Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı görülecek yerler arasında kalmaktadır.Devam eden yolculukla Hırvatistan üzerinden Belgrad’a varış ile otele yerleşme. Geceleme otelde.


9. Gün: BELGRAD - SOFYA - İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma.Buluşma sonrası Bulgaristan yolculuğu. Sınır geçişinin ardından Başkent Sofya’ya varış. Varışımızın ardından Sofya Panoramik şehir turu.St. Nedelya, Rotanda, Rus ve Aya Sofya Kiliseleri, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, panoramik turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü Balo’nun yapıldığı Ordu Evi’ni görüyoruz. Şehir turunun ardından İstanbul yolculuğu başlangıcı. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport , gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden ilerleyerek İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

İstanbul–Selanik-Igoumenitsa-Bari-Roma-Floransa-Venedik-Belgrad-Sofya-İstanbul arası Lüks Otobüslerle konforlu ulaşım hizmeti,
Roma – Floransa - Venedik – Selanik – Belgrad - Sofya’ da gerçekleştirilecek şehir turları,
Venedik’de (Çevresi) 3* veya 4*.Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Floransa’da (Çevresi) 3* veya 4* Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Roma‘da 3* veya 4* Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Belgrad‘da 4* Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Igoumenitsa – Bari(Brindisi) arası Feribot yolculuğu. (ATS-Pulman tipi koltuk),
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
Araç içi limitli su ikramı,
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri,
Gümrük Vergileri.

Schengen Vize ücreti (140 Euro) - (Çok girişli Schengen Vizesi),
Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL),
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro) (70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro’dur),
Şehir Konaklama Vergileri (Yolcu Tarafından Otele Ödenir),
Müze,ören yeri vb. giriş ücretleri,
Öğle ve akşam yemekleri,
Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar,
Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar,
İsteğe bağlı şoför bahşişleri.

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
25.10.2019 3* & 4* Oteller369.00 €559.00 € -0 - 2 Yaş 99.00 €
3 - 11 Yaş 299.00 €
Taksitler »
08.11.2019 3* & 4* Oteller369.00 €559.00 € -0 - 2 Yaş 99.00 €
3 - 11 Yaş 299.00 €
Taksitler »

Kalkış Tarihleri

25 Ekim • 08 Kasım

Kalkış Noktaları

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 22:30 Mecidiyeköy Migros Önü,23:00 İncirli Ömür Plaza Önü

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları
2649.00 $
'den itibaren...
Türk Havayolları
549.00
'den itibaren...
Atlas Global Havayolları
339.00
'den itibaren...
Atlas Global Havayolları 
549.00
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

2 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341